Lampa podłogowa trójnóg – jak ją wykorzystać w nowoczesnych wnętrzach

Lampa podłogowa trójnóg – jak ją wykorzystać w nowoczesnych wnętrzach

We współczesnych wnętrzach ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale również oszczędność pod względem liczby dodatków. W ten trend wpisuje się lampa trójnóg, która coraz częściej pojawia się w takich wnętrzach jako dodatkowe źródło światła.

Lampa stojąca trójnóg w nowoczesnym stylu

Przy wyborze lamp stojących zwraca się uwagę nie tylko na kolor ramy czy klosza, ale również na ich formę czy materiały, z jakich zostały wykonane poszczególne elementy lampy. Lampa podłogowa trójnóg może posiadać ramę drewnianą lub metalową. Jeśli rama wykończona jest drewnianą sklejką, wówczas zachowuje się jego oryginalną barwę. Zwieńczeniem drewnianej jasnej ramy jest prosty klosz, najczęściej jasny, względnie wykończony geometrycznym nadrukiem. Oryginalna forma lampy sprawdzi się we wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim, w którym nie ma elementów dominujących a całe wnętrze stanowi przemyślaną całość.

Jeśli nie drewno, to metal

Trzy stabilne nogi, w jakie wyposażona jest lampa podłogowa trójnóg, nie zawsze muszą być wykonane z drewna. Równie często projektanci sięgają po metal, tworząc z niego trójnóg połączony metalową podstawą. W zależności od modelu lampa stojąca trójnóg może posiadać ramę metalizowaną, często metalowa rama, podobnie jak sam klosz, jest utrzymana w ciemnych barwach. Ciemna lampa jest idealna do wnętrz jasnych, w których jej oryginalny kształt można efektownie wyeksponować. W lampach z metalu trójnóg nie musi przypominać statywu, w którego górnej części wszystkie nóżki się zbiegają, stanowiąc stabilną podstawę pod źródło światła. Projektanci często bawią się formą, tak też się dzieje w przypadku lamp podłogowych, w których trzy nóżki z metalu mogą stanowić fragment walca, stanowiącego podstawę lampy. Przy takim rozłożeniu metalowych elementów konieczne staje się wykorzystanie górnej powierzchni, gdzie umieszczono szklany klosz o oryginalnym kształcie.

Nawiązanie do profesjonalnych spotów

Do stojących lampy na trójnogu zalicza się także lampy na podstawach wyposażonych w trzy nóżki, które na pewnej wysokości zbiegają się w jedno, stabilne ramię, na którym umieszczona jest lampa LED. Nawiązanie do profesjonalnych lamp, jakie można znaleźć w studiach filmowych czy fotograficznych, jest jak najbardziej zamierzone. Takie lampy równie efektownie podkreślą prostotę wnętrza mieszkalnego, w którym o stylu decydują przede wszystkim detale, jak kolor tkanin dekoracyjnych czy ciekawy kształt dodatków, w tym również elementów oświetlenia. Atutem takiego rozwiązania jest możliwość łączenia elementów industrialnych z ciepłem drewna i naturalnych tkanin.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://idealdesign.pl/stojace-lampy-designerskie-nowoczesne