Półprzewodnikowe alkomaty sklep

Półprzewodnikowe alkomaty sklep

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się osobiste alkomaty sklep. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jazda pojazdem pod wpływem alkoholu może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jakie kwestie powinno się zatem wziąć pod uwagę przy wyborze omawianego urządzenia?

Alkomaty jednorazowe

Osobom, które chciałyby od czasu do czasu dokonać pomiaru alkoholu rekomendowane jest zaopatrzenie się w jednorazowy alkomat. Produkt można obecnie kupić za niecałe 100 złotych. Warto wiedzieć, że urządzenie nie będzie dokładne, ale użytkownik otrzyma bardzo przydatne informacje. Będzie mógł dzięki temu podjąć decyzję, czy może w ogóle prowadzić samochód.

Półprzewodnikowe alkomaty sklep

Warto wiedzieć, że tańsze produkty przeznaczone do wykrywania alkoholu wykorzystują czujnik półprzewodnikowy. Godny uwagi jest fakt, że urządzenia do 200 złotych najprawdopodobniej będą wyposażone we wspomnianą technologię. W najprostszym możliwym ujęciu jest to elektroda, której powierzchnia utleni się w momencie zetknięcia z cząsteczkami alkoholu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że półprzewodnikowy alkomat jest stosunkowo tani. Należy mieć świadomość, że użytkownik może przed dokonaniem pomiaru wypalić papierosa. Pomiar w takiej sytuacji będzie niedokładny.

Elektrochemiczny alkomat sklep

Godny uwagi jest fakt, że dokładniejsze urządzenia będą wyposażone przez producenta w czujnik elektrochemiczny. Ponadto tego typu produkty będą wrażliwe na wspomniany wcześniej dym papierosowy. Zdecydowanie trudniej będzie zafałszować wskazania. Warto wiedzieć, że w alkomatach elektrochemicznych używane są związki chemiczne, które w odpowiedni sposób będą reagowały z cząsteczkami alkoholu. Należy mieć świadomość, że pomiar będzie nie tylko dokładny, ale również wiarygodny.

Jaki dopuszczalny błąd może mieć Alkomat sklep?

Każdy producent omawianych produktów określa ich dopuszczalny błąd. Oczywiście nie może on przekraczać 0,1 promila. Godny uwagi jest fakt, że część urządzeń dostępnych na rynku weryfikuje również ilość powietrza, które przez nie przeszło. Nikogo nie powinien dziwić ten fakt, gdyż w celu uzyskania dokładnego pomiaru konieczna będzie określona ilość powietrza.