Torebki foliowe do pakowania

Torebki foliowe do pakowania

Worki foliowe są niezbędnym artykułem, który ułatwia życie codzienne, umożliwia bezpieczny transport produktów spożywczych, a także chroni magazynowaną odzież. Ze względu na szeroką skalę ich użycia dzielimy je ze względu na grubość, wielkość, czy sposób otwierania.

Produkcja worków foliowych

Worki foliowe do pakowania produkuje się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to metoda rozdmuchu, który gwarantuje, że folia będzie mocna i wytrzymałą, ponadto koszt produkcji jest niewielki. Droższą alternatywą, pozwalającą uzyskać worki bardziej elastyczne odporne na rozrywanie jest metoda wylewu. Wszystko zależy do czego dana folia będzie służyła i na jaką skalę jest produkowana. Jeśli chodzi o grubość, jednostką miary są mikrony. Najsłabsze będą worki o poziomie poniżej 20 mikronów. Natomiast najmocniejsze te na poziomie 100 – 200 mikronów. Przy produkcji bierze się także pod uwagę sposób zamknięcia, który ma ułatwić rozpakowywanie przechowywanego towaru.

Worki foliowe do pakowania odzieży

Jeśli chodzi o worki używane do pakowania odzieży w sklepach, czy na magazynach, często są produkowane metodą rozdmuchu. Dzięki temu powstają jednorazowe woreczki jednostkowe, w które pakuje się z osobna każde, jedno ubranie. Z kolei chcąc przewieść większą ilość towaru potrzeba worków, które są, bardziej elastyczne i udźwigną większy ciężarów. Wówczas przydaje się metoda wylewu, która pozwala zrobić tego typu worki. Zanim zostaną dopuszczone do obiegu muszą przejść szereg różnego rodzaju testów, aby uzyskać zgodę na wprowadzenie na rynek.

Woreczki foliowe spożywcze

Worki foliowe spożywcze są zdecydowanie bardziej wymagające pod kątem badań i uzyskania atestu wydawanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Jest to spowodowane faktem, że będą one miały kontakt z jedzeniem. Muszą być produkowane z tworzywa sztucznego, które jest bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka, czyli na przykład z LDPE. Istnieje możliwość pakowania próżniowego, wówczas dodatkowo produkt nie zeschnie się i nie straci ważnych substancji odżywczych. Tego typu worki są używane w przemyśle spożywczym, ale również przez nas w domowym zaciszu. Woreczek wraz z zawartością możemy przechowywać w lodówce, jak i w zamrażalce.