Czym kierować się podczas zakupu botków skórzanych?

Czym kierować się podczas zakupu botków skórzanych?

Botki skórzane są hitem już od wielu sezonów. Ich szczęśliwymi posiadaczkami są kobiety niemal w każdym wieku. Popularność tego rodzaju damskiego obuwia sprawia, że liczne firmy produkują je w różnorodnych kolorach i stylach. Z botkami skórzanymi stworzenie modnej i jednocześnie wygodnej stylizacji jest niezwykle proste.

Obuwie stworzone dla każdej kobiety!

W zależności od pory roku botki skórzane mogą posiadać ocieplenie lub miękką wkładkę. Te w wersji zimowej klientki najczęściej kupują w bardziej stonowanych barwach. Są to czerń, brąz, grafit, szary i granat. Zdarza się jednak, że panie wolą przełamać swoją stylizację botkami skórzanymi w mocniejszym odcieniu, takim jak bordo, czerwień, rudy lub musztardowy. Taki zabieg wprowadza odrobinę świeżości i sprawia, że cały strój nie wygląda nudno. Botki skórzane przeznaczone do noszenia podczas cieplejszych dni produkowane są z tworzyw o jaśniejszych odcieniach, takich jak beż, pudrowy róż lub camel. Buty w barwach żółtych, pomarańczowych, khaki, fiolecie, turkusach pokochają miłośniczki żywych, rzucających się w oczy odcieni. Wiosenne botki często posiadają też ciekawe wycięcia, klamry, zamki, sznurowania, przetarcia, brokat, cekiny lub ćwieki.

Jak kupować, żeby nie żałować?

Podczas zakupu skórzanych botków panie powinny kierować się przede wszystkim komfortem i własnym gustem. Najlepiej założyć wybrane obuwie na obie stopy i pochodzić w nich przez chwilę. Podczas przymierzania buty mogą wydawać się trochę za ciasne nawet, gdy został wybrany właściwy rozmiar. Nie trzeba martwić się tym, ponieważ po dłuższym chodzeniu botki wykonane z prawdziwej skóry nieco się rozejdą i dopasują do kształtu kobiecych stóp. Żeby przyśpieszyć ten proces, to przed założeniem warto delikatnie zmoczyć je wodą od wewnętrznej strony w miejscu palców i pięty.

Właściwa pielęgnacja obuwia to podstawa

W botkach skórzanych każda dama będzie wyglądała nienagannie pod warunkiem, że będą one regularnie czyszczone. Warto o nie odpowiednio dbać, ponieważ wtedy będą dłużej służyły swojej właścicielce. Najlepiej stosować się do wskazówek producenta obuwia i zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do jego czyszczenia. Nie wolno zapominać, że największym błędem są brudne, zakurzone buty. Nawet podczas deszczowej pogody po przyjściu do pracy można przetrzeć botki skórzane miękką ściereczką, żeby usunąć błoto i resztki wody. Natomiast po powrocie do domu można je wyczyścić specjalną pastą i schować do szafy. W ten sposób nie trzeba martwić się, że przed kolejnym wyjściem buty zamiast zachwycać, będą odstraszać innych przechodniów.