Biustonosz, gorset …

Biustonosz, gorset …

Biustonosz inaczej nazywany potocznie stanikiem jest to podstawowa bielizna każdej kobiety. Przywykłyśmy do niego tak bardzo, że w zasadzie nie szukamy innych rozwiązań, a przynajmniej wiele z nas. Okazuje się jednak, że mamy inne opcje niż klasyczny biustonosz i mogą się one okazać dla wielu z nas zdecydowanie bardziej wygodne. Półgorsety należą właśnie do tych rozwiązań.

Dlaczego półgorset nie jest popularny?

Półgorset nie należy do bielizny pierwszego wyboru, głównie poprzez jego negatywną konotację z gorsetem. Choć półgorsety z gorsetami nie mają w zasadzie nic wspólnego, to fakt, że słowo gorset w nazwie występuje, powoduje, że samo wypowiedzenie słowa półgorset lub biustonosz gorset, przywodzi nam na myśl osiemnastowieczne lub dziewiętnastowieczne narzędzia tortur, które miały wówczas status bielizny.

Czym jest półgorset lub biustonosz gorset?

Półgorset nie jest niczym innym jak biustonoszem, który ma przedłużony dół. Najczęściej spotyka się obecnie koronkowe pasy poniżej linii miseczki. Sprawia to niezwykle estetyczne wrażenie. Oczywiście koronka bywa zastępowana pasem miękkiego materiału lub innym wykończeniem. Przedłużenie nie ma zadania wyszczuplania talii, a przynajmniej nie zawsze. Istnieją półgorsety, które spełniają taką funkcję, ale są one oferowane kobietom, które wiedzą, czego szukają, a efekt wyszczuplania nie powoduje dyskomfortu i pod żądnym pozorem nie należy mylić tego rozwiązania z klasycznymi gorsetami z ubiegłej epoki.

Półgorset ma przede wszystkim za zadanie poprawić wygodę noszenia biustonosza. Przedłużony dół powoduje, że biustonosz lepiej trzyma się na klatce piersiowej i nie przemieszcza się. Półgorsety dla przykładu to w zasadzie jedyny rodzaj damskiej bielizny sportowej wykorzystywany zarówno przez amatorki, jak i profesjonalne sportsmenki.

Dla kogo półgorset jest szczególnie polecany?

Nie każde rozwiązanie zrobi taką samą różnicę każdemu. Nie inaczej jest w przypadku półgorsetów. Półgorsety stają się tym bardziej wygodne od zwykłych biustonoszy im bardziej obfity mamy biust. Wiele młodych kobiet, których biust nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów (o ile nie uprawiają sportu) nie zauważy zbyt dużej różnicy pomiędzy biustonoszem, a półgorsetem. Kobiety dojrzałe, które dla przykładu mają już za sobą ciążę i karmienie piersią, naturalnie dostrzegą większą różnicę.