Dlaczego powinniśmy kupować odzież używaną?

Dlaczego powinniśmy  kupować odzież używaną?

Dostawcy odzieży używanej bardzo dobrze wiedzą, jak duże jest zapotrzebowanie na ubrania z drugiej ręki.
Odzież używana staje się coraz bardziej popularna. Istnieje wiele powodów, dla których warto kupować w second handach. Oto niektóre z nich:

Kupując w second handach dbamy o środowisko

Odzież używana przez długi czas miała złą opinię. Stęchłe, stare, zniszczone ubrania dla biednych ludzi. Tak było kiedyś. Jednak teraz wiele osób zaopatruje się w używane ubrania i wcale nie wynika to z biedy, ale na przykład z dbałości o środowisko.

To chyba najważniejszy powód, dla którego powinniśmy kupować częściej używaną odzież. Ponieważ ubrania już istnieją, nie trzeba korzystać z zasobów potrzebnych do produkcji nowej odzieży, takich jak woda, olej, wełna, a także gazy cieplarniane.

Do wyprodukowania jednego kilograma samej bawełny wykorzystuje się około 11 000 litrów wody.

Ponadto kupowanie używanej odzieży pozwala uniknąć mnóstwa odpadów tekstylnych. Przede wszystkim znacznie mniej ubrań trafia do śmieci. Poza tym nowa odzież zwykle jest pakowana w worki foliowe, więc generuje więcej odpadów opakowaniowych.

Odzież z second handu jest tańsza niż nowa

Dzięki dostawcom odzieży używanej chronimy nie tylko środowisko, ale także nasze portfele. Rzeczy używane są zwykle tańsze niż nowe. Jednocześnie często wcale nie są gorszej jakości.

Miłośnicy markowych towarów znajdą coś dla siebie w bardzo korzystnych cenach. Obecnie istnieje wiele designerskich sklepów internetowych, które specjalizują się w markowych produktach.

Sposób na oryginalny outfit

W second handach można kupić rzadkie, unikatowe egzemplarze, którymi można podkreślić swój własny styl.

I to właśnie sprawia, że ​​odzież używana jest tak wyjątkowa i różni się od ubrań z sieciówek.

Chcąc wnieść trochę więcej indywidualności do swojej garderoby albo szukając stylizacji, które wyróżnią się na tle innych, warto skorzystać z oferty dostawców odzieży używanej. To może być modowy strzał w dziesiątkę.

Odzież używana jest zdrowsza

Nowe towary zwykle zawierają toksyczne zanieczyszczenia. Mogą one prowadzić do bólów głowy, swędzenia skóry lub wysypek, szczególnie u noworodków i alergików. Zawsze przed pierwszym użyciem trzeba je uprać.

Rzeczy z drugiej ręki w większości przypadków były już niejednokrotnie prane. Oznacza to, że we włóknach nie ma już żadnych szkodliwych chemikaliów. To bardzo ważna kwestia, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież dziecięcą.

Moda vintage jest na topie

Moda retro jest obecnie bardziej poszukiwana niż kiedykolwiek. Wiedzą o tym dostawcy odzieży używanej. W second handach można kupić obecnie modne spodnie typu dzwony, bluzki z bufiastymi rękawami, oversizowe swetry lub krótkie topy, wszystkie modne elementy garderoby z ostatnich dziesięcioleci.

Mając trochę szczęścia i cierpliwości, można znaleźć tutaj prawdziwe skarby vintage. Warto poszperać bo istnieje duża szansa na kupno niepowtarzalnej kreacji retro w przystępnej cenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.