Pierwsza wizyta w second handzie, czyli na co warto zwrócić uwagę

Pierwsza wizyta w second handzie, czyli na co warto zwrócić uwagę

W obliczu dzisiejszych realiów, w których nie zarabiamy zbyt wiele, a życie codzienne bardzo dużo kosztuje, warto zastanowić się nad redukcją pewnych kosztów. Ubrania z drugiej ręki to rozwiązanie pozwalające na oszczędzenie sporych kwot i bardzo szeroką gamę wyboru jeśli chodzi o marki, rodzaj czy przeznaczenie odzieży. Na co warto zwrócić uwagę, idąc pierwszy raz do lumpeksu?

Ruch w interesie? Warto tam iść.

Podstawowa sprawa to zweryfikowanie czy w ciucholandzie, do którego idziemy tętni życie. To może śmieszne, ale tam, gdzie jest ruch, zazwyczaj jest dobry towar.

Bardzo ważne jest, aby lumpeks, który wybraliście zaopatrywali dostawcy odzieży używanej z prawdziwego zdarzenia, oferujący ciuchy wysokiej jakości. Oczywiście, jeśli jest ruch to mamy dużą konkurencję podczas wyboru, ale mamy też dużą szansę na znalezienie prawdziwych perełek.

Rodzaj i jakość oferowanych ubrań.

Jeśli w lumpeksie widzimy bardzo dużo zniszczonej i znoszonej już odzieży to warto zadać sobie pytanie, czy właściciel korzysta z odpowiednich dostawców. Jeśli chcemy kupić coś, w czym pochodzimy jeszcze trochę i lubimy zachodnie marki, które ciężko dostać jest w Polsce, to warto poszukać odpowiedniego dla nas punktu.

Ważne jest, aby second hand oferował ciuchy różnej jakości. Dostawcy odzieży używanej, którzy istnieją na rynku już jakiś czas, gwarantują różnorodność swojego asortymentu. W takim lumpeksie znajdziemy zarówno rzeczy nowe jak i używane, z lekkimi lub większymi śladami użytkowania.

Dni dostaw i cena.

Ważnym elementem, o którym mogłeś nie słyszeć idąc do ciucholandy po raz pierwszy jest fakt, że cena za ubrania jest dostosowana nie do sztuki jak w standardowym sklepie. Lumpeksy oferują cenę za kilogram odzieży niezależnie od tego co zamierzasz kupić. Jedyny realny i często znaczny wpływ na cenę ma dzień tygodnia, w którym dany punkt odwiedzamy.

I tu indywidualnie cena zmienia się w zależności od dnia kiedy dostawca odzieży używanej dowozi nową partię ubrań. Zawsze w dzień dostawy, kiedy jest największy wybór, cena za kilogram odzieży jest największa. Wraz z upływem czasu i coraz większym przerzedzaniem się asortymentu cena spada. Idąc do second handu, warto dowiedzieć się, w jakie dni najlepiej odwiedzić dany punkt i tu dostosować nasze wyjście w zależności od tego czy zależy nam na cenie, czy na dużym wyborze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.