Znaczenie diety w walce o zdrowe zęby oraz porcelanowe rozwiązania na ich utratę

Znaczenie diety w walce o zdrowe zęby oraz porcelanowe rozwiązania na ich utratę

Zdrowe zęby są komfortem, o który trzeba zadbać. Profilaktyczne leczenie zębów pomoże nam zapobiegać rozwojowi chorób zębów i dziąseł. Ważne jest nie tylko regularne chodzenie do dentysty.

Dieta i styl życia. Jak ważna dla zdrowia zębów?

Zadbanie o prawidłową dietę i zdrowy styl życia również jest ważny podczas dbania o zęby. Dlaczego? Zęby tak samo jak każdy inna część naszego ciała potrzebuje odpowiednia dawkę witamin i minerałów. Niestety często o tym zapominamy. Niezdrowy styl życia sprawia, że możemy w rezultacie zapadać na różne choroby w tym słabe dziąsła i ubytki w zębach. Leczenie zębów, a między innymi leczenie kanałowe, choć pomocne to w rezultacie sprawia, że zęby stają się coraz bardziej zniszczone i martwe. A takie zęby często trzeba w rezultacie wyrwać lub też same wypadają.

Jakie rozwiązanie na brak zębów?

Krótko mówiąc zęby porcelanowe mogą być rozwiązaniem. Zwykłe ruchome protezy są niekomfortowe i na pewno dobrze nie wpływają na nasz wizerunek. Dlaczego zęby porcelanowe? Tak można nazwać koronki zęby z porcelany oraz mosty porcelanowe.Obydwa rozwiązania są wygodne, ponieważ na stale pozostają w jamie ustnej, dzięki czemu można mieć wrażenie wciąż posiadania swojego własnego uzębienia.

Mosty porcelanowe i koronki. Jakie różnice?Mosty porcelanowe oraz koronki zęby to przede wszystkim dwie metody na uzupełnienie zębów w jamie ustnej. Tworzą naturalny efekt posiadania własnych zębów, nie wspominając oczywiście o komforcie jedzenia, picia i mówienia.Mosty porcelanowe są tworzone, gdy w jamie ustnej dana osoba posiada jeszcze własne zęby. Filarami podtrzymującymi most są oczywiście własne zęby. Jest to świetna alternatywą dla implantów. Dzięki niej uzupełniana jest luka powstała w przypadku utraty zęba. Koronki natomiast stanowią widoczną część zęba, dzięki nim zniszczony ząb może zostać nadbudowany. Ząb może zostać zniszczony między innymi poprzez próchnicę lub leczenie kanałowe. Założenie koronek to również rozwiązanie dla krzywych, przebarwionych zębów. Gdy jest brak zęba koronki zakłada się na implanty, które uzupełniają zdrowe zęby w jamie ustnej.

Dlaczego porcelana?

Porcelana to ceramika najwyższej jakości, na jaką zasługuje nasze uzębienie. Jest to materiał, z którego najczęściej utworzone są koronki, mosty oraz licówki. Rodzaj implantu oraz materiał, z jakiego powinien zostać utworzony oczywiście najlepiej skonsultować ze swoim stomatologiem.