3 najlepsze zabiegi pod oczy

3 najlepsze zabiegi pod oczy

W pewnym wieku – najczęściej w okolicach 20-30 roku życia – skóra pod oczami zaczyna wiotczeć i jest to zupełnie naturalny proces. Nie da się go zatrzymać, ale można zniwelować jego skutki poprzez dobrze dopasowane zabiegi pod oczy. Oto trzy z nich, które są najczęściej polecane przez ekspertów.

Mezoterapia igłowa

Bardzo popularny zabieg przeprowadzany na różnych partiach skóry. Wykorzystuje się w nim koktajle aktywnych substancji, które z pomocą cienkiej igły wprowadzane są w głębsze warstwy występujące pod naskórkiem. Metoda na pewno jest skuteczna i przy tym bezbolesna. Nie dość, że częściowo doprowadza ona do likwidacji zmarszczek, to jeszcze do tego poprawia elastyczność skóry.

W przypadku mezoterapii przeprowadzanej na skórze pod oczami do koktajlu trafiają przeważnie substancje takie jak: krzemionka organiczna, kwas hialuronowy i różne witaminy bądź całe kompleksy witaminowe. Wspierają one procesy rewitalizacji i odnowy. Maksymalizują też produkcję kolagenu, który w naturalny sposób uelastycznia i wygładza skórę.

Karboksyterapia

Przeważnie stosowana jest w przypadku zmarszczek statycznych, ale zaleca się ją również osobom borykającym się z workami i cieniami występującymi pod oczami. Zabieg ten potrafi też zlikwidować tzw. poduszeczki tłuszczowe. Cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swoje wielopłaszczyznowe i efektywne działanie.

Karboksyterapia pozwala rozszerzyć naczynia krwionośne występujące przy leczonym obszarze oraz zwiększa produkcję kolagenu. W końcowym rozrachunku skóra się odbudowuje i z czasem wygląda coraz lepiej. Jest to jednak jeden z tych zabiegów pod oczy, który wymaga przynajmniej kilkukrotnego powtórzenia. Aby uzyskać optymalne rezultaty, zaleca się ukończyć całą serię składającą się z 5-6 zabiegów.

Botoks

Czyli inaczej toksyna botulinowa. Omawiając zabiegi pod oczy, koniecznie trzeba o nim wspomnieć. Bo botoks nie służy wyłącznie do powiększania ust – jest to znakomita substancja odbudowująca, która fantastycznie wygładza i spłyca zmarszczki, także te występujące w okolicach oczu. Pod wpływem jej działania mięśnie wiotczeją, a skóra robi się wtedy od razu gładsza. Efekt jest przy tym bardzo naturalny.

Dodatkowym plusem tego zabiegu pod oczy jest krótki czas jego trwania. Jako że skóra pod oczami to niewielki obszar, botoks można do niej wstrzyknąć w przeciągu zaledwie piętnastu minut. Jeden zabieg gwarantuje świetne efekty. Tak to już jednak bywa z botoksem, że z czasem zaczynają one słabnąć, dlatego też zabieg trzeba powtórzyć po ok. 6 miesiącach.