Bezbolesna depilacja bikini

Bezbolesna depilacja bikini

Depilacja bikini za pomocą wosku jest bardzo skuteczna, ale nie da się też ukryć, że dość bolesna. Na szczęście istnieje kilka sposobów, żeby sobie pomóc.

Po pierwsze nie wykonuj depilacji bikini woskiem samodzielnie!

Zwłaszcza, jeśli nie masz doświadczenia w tej materii. Oddaj się w ręce specjalistki, która zrobi to szybko, dokładnie i sprawnie. Warto też zwrócić uwagę na długość włosków. Nie mogą być zbyt krótkie. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym nie musimy ich przycinać. Kosmetyczka sama oceni, jaka długość będzie najbardziej odpowiednia.

Kolejna ważna kwestia to oczywiście odpowiednia pielęgnacja skóry w tych rejonach. Dlatego warto regularnie złuszczać i nawilżać naskórek w tych okolicach. Dzięki temu efekt zabiegu kosmetycznego będzie się dłużej utrzymywał. Dodatkowo unikniemy wrastających włosków czy krostek.

Jeżeli wiemy, że mamy bardzo niski próg bólu, to warto zastanowić się nas zażyciem środka przeciwbólowego. Depilacja bikini będzie mniej bolesna, a my poczujemy się zdecydowanie bardziej zrelaksowani.

W gabinecie…

Przed zabiegiem nie bójmy się zadawać pytań kosmetyczce. Nawet jeśli wydają nam się błahe. Profesjonalistka zawsze postara się rozwiać nasze wątpliwości. Natomiast jeśli nadal czujemy się niepewnie, to warto zrezygnować z zabiegu nawet w ostatniej chwili. To nasze zdrowie i samopoczucie jest w tym momencie najważniejsze!

W trakcie depilacji okolic intymnych postarajmy się zrelaksować. To sprawi, że mniej będziemy odczuwać dolegliwości bólowe.

Po wizycie w gabinecie kosmetycznym unikajmy kąpieli w basenie, morzu czy wannie. Bezpośrednio po depilacji skóra jest bardzo podrażniona i podatna na infekcje. Dlatego zadbajmy o nią szczególnie. Nawilżajmy te okolice delikatnym preparatem, a także bezpośrednio po zabiegu nośmy przewiewną bieliznę z naturalnych tkanin.

Wiele osób zastanawia się, czy kolejna depilacja bikini będzie mniej bolesna… Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas reaguje nieco inaczej i z różną intensywnością odczuwamy ból.