Jak radzić sobie z nadmiernym owłosieniem?

Jak radzić sobie z nadmiernym owłosieniem?

Nadmierne owłosienie to problem, który dotyka wielu mężczyzn i wiele kobiet. Jego przyczyną mogą być wahania hormonalne oraz inne przyczyny zdrowotne. Samo owłosienie nie jest problemem z punktu widzenia zdrowia danej osoby, ale jest nieestetyczne. Z tego powodu warto wiedzieć jak radzić sobie z nadmiernym owłosieniem i jak się go pozbyć.

Woskowanie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania włosków jest ich woskowanie. Tego rodzaju depilacji można używać właściwie na całym ciele, z wyjątkiem stref intymnych. W ten sposób można depilować nawet brwi oraz rejon wąsika.

Warto wiedzieć, że woskowanie jest skuteczne, ale należy też do dość bolesnych zabiegów, zwłaszcza dla osób nie przyzwyczajonych do niego. Ten rodzaj depilacji pozwala nawet na kilka tygodni bez zbędnego owłosienia. Trzeba jednak pamiętać, że wiele zależy od intensywności wzrostu włosów.

Depilacja laserowa

Jeśli chcesz pozbyć się problemu nadmiernego owłosienia raz i na zawsze, to możesz zdecydować się na depilację laserową. Jej efektem jest długotrwałe usunięcie włosków. Zabieg przeprowadza się seriami. Zazwyczaj potrzebne jest kilka do kilkunastu sesji, a następnie krótsza seria powtórkowa dla odnowienia efektu. Włoski nie zostaną usunięte do końca życia, ale na kilka lat.

Depilacja laserowa nie jest bolesna ani groźna dla zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona dość kosztowna, tym bardziej, że zabiegi należy powtarzać, co generuje duże koszty. Warto jednak pamiętać, że jakość kosztuje. Cena pełnej kuracji może być wysoka, zwłaszcza gdy depilować trzeba dużą powierzchnię ciała np. plecy, ale jest to najskuteczniejsze rozwiązanie.

Pasta cukrowa

Jest to metoda radzenia sobie z nadmiernym owłosieniem, która jest bardzo podobna do depilacji woskiem. Zamiast jednak niego używa się specjalnej pasty przygotowanej z cukru. Można ją kupić gotową lub przygotować samodzielnie od podstaw. Nakłada się ją na nadmierne owłosienie, a następnie szybkim ruchem odrywa od skóry.

Pasta cukrowa usuwa całe włoski wraz z cebulkami. To skuteczna metoda depilacji, a co ważne jest ona też przyjazna środowisku i biodegradowalna. Pasta cukrowa nie zawiera konserwantów ani chemicznych dodatków. Jest, więc bezpieczna dla alergików i osób o wrażliwej skórze.

Pasta cukrowa po użyciu może zostać ponownie roztopiona i oczyszczona z usuniętych włosków. Potem może być użyta kolejny raz. Można sobie jednak na to pozwolić wyłącznie w warunkach domowych. Nie ma możliwości, by kilka osób korzystało z tej samej pasty, ponieważ jest to niehigieniczne.