Klinika medycyny estetycznej

Klinika medycyny estetycznej

Katowice medycyna estetyczna spełni marzenia wszystkich tych, którzy chcą wyglądać pięknie niezależnie od wieku. Dziś dział medycyny estetycznej, a w tym klinika estetyczna katowice świadczy usługi na najwyższym, światowym poziomie, dopasowując zabiegi do potrzeb nawet tych najbardziej wymagających klientów.

Klinika estetyczna katowice – dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to jeden z najchętniej odwiedzanych działów medycyny estetycznej. Lekarz medycyny estetycznej katowice, który specjalizuje się w dermatologii estetycznej, pomoże w przypadku wszelkiego rodzaju defektów skórnych, które nie są diagnozowane stricte jako choroby skóry. Bo właśnie tu leży zasadnicza różnica, jeżeli chodzi o dermatologię estetyczną (ta w przeciwieństwie do tej tradycyjnej dermatologii-nie zajmuje się leczeniem chorób skóry). Katowice medycyna estetyczna – dermatologia estetyczna skupia się na nadawaniu skórze pięknego wyglądu i na jej odmładzaniu. Z tego też względu zdecydowana większość wszelkiego rodzaju zabiegi estetyczne, jakie realizowane są w ramach dermatologii estetycznej, celowane są na zmiany skórne, by zmieniać wygląd skóry i ją odmładzać. Jeżeli nie wiesz, jakie zabiegi będą idealne na Twoje problemy skórne, lekarz medycyny estetycznej katowice dobierze najlepsze z nich, dając ci gwarancję pięknego wyglądu.

Zabiegi medycyny estetycznej

Klinika estetyczna katowice oferuje szerokie możliwości, jeżeli chodzi o poprawianie wyglądu. Wśród rozmaitych zabiegów, dostępne są zarówno te mało inwazyjnych, które można wykonać w bardzo krótkim czasie, jak również zabiegi bardziej zaawansowane, które wymagają rekonwalescencji nawet przez kilka dni (a czasami i tygodni). Wśród najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej na pewno należy wymienić peelingi (kwasowe i peelingi chemiczne), które doskonale poprawiają koloryt skóry, wyrównują bardzo drobne zmarszczki, a także zabiegi, które doskonale wypełniają zmarszczki i bruzdy (w tym te z zastosowaniem botoksu) czy wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe (IPL). Tu należy też zaznaczyć, że zabiegi z dziedziny dermatologii estetycznej nie są refundowane przez NFZ, a ich ceny są bardzo różne (zależą od rodzaju zabiegu oraz obszaru, na jakim będą one wykonywane).