Kosmetyki z keratyną – intensywnie regenerują zniszczone włosy

Kosmetyki z keratyną – intensywnie regenerują zniszczone włosy

Szukasz takich kosmetyków do włosów, które będą silnie regenerowały i odbudowywały uszkodzone pasma? Warto przetestować te zawierające keratynę – naturalny budulec włosa.

Czym jest keratyna?

Keratyna to białko, które wyróżnia się wysoką zawartością aminokwasów siarkowych. To związek budulcowy włosów odpowiadający za ich sprężystość, elastyczność, a tym samym atrakcyjny wygląd.

Jednak keratyna jest narażona na zniszczenie na skutek:

– koloryzacji włosów farbami chemicznymi,
– zabiegów stylizacji włosów na gorąco – prostowanie, kręcenie, suszenie,
– innych chemicznych zabiegów, na przykład trwałej ondulacji,
– promieniowania UV emitowanego przez słońce, solarium.

Odbudowa włosów – keratyna to podstawa

Zniszczonych kosmyków nie trzeba ścinać. Rozwiązaniem są odpowiednie kosmetyki do włosów, które pozwalają na ich dogłębną odbudowę, a tym samym przywrócenie im zdrowego, pięknego wyglądu.

Ze względu na swoje właściwości keratyna jest bardzo ważnym składnikiem produktów kosmetycznych do zniszczonych włosów. Stosowana jest wtedy specjalna keratyna hydrolizowana, która łączy się z białkami keratyny znajdującymi się w każdym włosie i powoduje odbudowę ich struktury.

Kosmetyki z keratyną – nie tylko odżywki

W drogeriach można znaleźć różne kosmetyki do włosów zawierające keratynę. Najczęściej producent informuje o tym na opakowaniu i rekomenduje takie produkty do zniszczonych, przesuszonych włosów. Zawartość keratyny w kosmetyku można potwierdzić, sprawdzając jego skład. Należy zwrócić uwagę, czy zawiera składnik o nazwie Hydrolyzed Keratin.

Do wyboru jest szeroka gama kosmetyków, w tym szampony do włosów, odżywki, maski, skoncentrowane kuracje i serum do włosów. Największą popularnością cieszą się odżywki z keratyną, ale jeszcze lepsze efekty można uzyskać przy zastosowaniu całej linii kosmetyków keratynowych.

Produkty do włosów z keratyną – efekty widoczne już od pierwszego użycia

Składniki pielęgnacyjne zawarte w kosmetykach do włosów z keratyną dają efekty widoczne nawet od pierwszego użycia. Włosy lepiej się układają, są gładsze, nie plączą się, odzyskują naturalny blask.

Systematyczne stosowanie kosmetyków z keratyną sprawi, że nawet mocno zniszczone włosy z tygodnia na tydzień będą wyglądały coraz piękniej!

Kosmetyki do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.