Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Wiele kobiet chętnie korzysta z usług gabinetów kosmetycznych i poddaje się różnorodnym zabiegom upiększającym. Dzięki nowoczesnej technologii i profesjonalnym metodom czynności te w dużym stopniu poprawiają wygląd, podnosząc tym samym komfort i zadowolenie klientek. Jakie zabiegi kosmetyczne są dziś najpopularniejsze?

Powiększanie ust

Zmiana wielkości ust to jeden z bardzo powszechnych dziś zabiegów kosmetycznych. Mnóstwo kobiet pragnie zmienić rozmiar warg lub zmodyfikować ich kształt. Wygląd ust w dużym stopniu wpływa na urodę całej twarzy. Poddanie się takiemu zabiegowi kosmetycznemu poprawia także samopoczucie i przekłada się u sporej grupy pań na większą pewność siebie.

Samo przeprowadzenie czynności nie jest niczym skomplikowanym. Kosmetyczka podaje odpowiednią ilość preparatu (kwasu hialuronowego) i wstrzykuje go w określone punkty na wargach. Zabieg trwa krótko, nie jest przesadnie bolesny, ale trzeba wziąć pod uwagę, że przez pierwsze dni po jego wykonaniu utrzymuje się nieznaczna opuchlizna. Ślady szybko jednak znikają, a pacjentka może cieszyć się nowymi, wymodelowanymi ustami.

Oczyszczanie skóry

Na skórze każdego człowieka zbierają się zanieczyszczenia i drobnoustroje, a w ich wyniku często pojawiają się niedoskonałości. Wiele osób boryka się też z problemem przebarwień, zmarszczek, blizn (powypadkowych lub potrądzikowych). W takiej sytuacji skóra wymaga oczyszczenia i wygładzenia. Poprzez odpowiednie zabiegi kosmetyczne można poprawić jej stan, zlikwidować ślady, wyeliminować oznaki starzenia i braku elastyczności.

Oczyszczanie przeprowadza się na różne sposoby. Jednym z nich są rozmaite peelingi – mechaniczne lub chemiczne. Coraz popularniejsze staje się użycie w tym celu kwasów, jednak taki zabieg może być wykonywany jedynie przez doświadczonego specjalistę. Gabinety oferują także manualne oczyszczanie skóry i mezoterapię igłową lub bezigłową. Powszechne są również zabiegi z użyciem lasera, w tym depilacja. Usuwanie włosków z ciała można wykonać także innymi metodami, np. za pomocą plastrów i wosku.

Rzęsy, brwi, paznokcie

Do najprostszych i najmniej inwazyjnych usług oferowanych przez salony zaliczane są zabiegi kosmetyczne poprawiające stan brwi, rzęs i paznokci. Jednocześnie tego rodzaju czynności wykonywane są chyba najczęściej. Przede wszystkim popularny jest pedicure i manicure hybrydowy, który jest znacznie trwalszy niż tradycyjne malowanie zwykłym lakierem.

Mnóstwo kobiet zgłasza się do gabinetów w celu zagęszczenia i przedłużenia rzęs. Popularny jest także makijaż permanentny brwi lub nakładanie henny na włoski. W tym wypadku ważna jest regulacja ich kształtu, dostosowana do urody całej twarzy.