Zawód masażysty a perspektywy pracy

Zawód masażysty a perspektywy pracy

Różnego rodzaju usługi masażu są obecnie bardzo popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego też, zawód masażysty wydaje się mieć szerokie perspektywy zatrudnienia. Masażysta może podjąć pracę w salonach kosmetycznych i gabinetach odnowy biologicznej, lub w szpitalach czy sanatoriach, bądź otworzyć swój salon masażu.

Zawód masażysta

Wykształcenie zawodowe masażysta może zdobyć kształcąc się w szkole policealnej. Zadając państwowy egzamin uzyskuje tytuł technika masażysty i może podjąć zatrudnienie w zawodzie. Oczywiście istnieje możliwość podjęcia dalszej nauki – warsztaty, studia w kierunku rehabilitacji czy fizjoterapii.

Praca na etacie

Dobrym rozwiązaniem na początek są staże, w różnego rodzaju ośrodkach świadczących usługi masażu. Niestety zarobki na stażu nie będą wysokie. Jednak zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zdobycia doświadczenia, które w każdej pracy jest bardzo ważne. Mając doświadczenie w zawodzie łatwiej znaleźć lepiej płatną prace w miejscu, które będzie nam odpowiadało. Możliwości pracy na etacie jest całkiem sporo, ponieważ mogą to być miedzy innymi:
– salony masażu;
– gabinety kosmetyczne oferujące dodatkowo różnego typu masaże;
– ośrodki odnowy biologicznej czy SPA;
– szpitale i kliniki;
– przychodnie rehabilitacyjne;
– ośrodki sportowe.

Własna działalność

Będąc wykwalifikowanym masażystą nie stoi nic na przeszkodzie, aby otworzyć swój własny salon masażu. Na rozkręcenie działalności można pozyskać dofinansowanie i zacząć pracować na własny rachunek. Zanim padnie decyzja o otworzeniu własnego salonu masażu warto rozważyć wcześniejszą pracę na etacie by zdobyć pewne doświadczenie. Nie chodzi tylko o doświadczenie zawodowe, praktyczne, ale również o poznanie zasad funkcjonowania rożnego typu ośrodków świadczących usługi masażu. Znając nieco rynek i wymagania stawiane działalności masażysty łatwiej rozpocząć pracę w zawodzie na własną rękę. Własna działalność w zawodzie to nie tylko własny salon masażu, ale także praca mobilna oferująca masaże z dojazdem do domu klienta. Te dwie mozliwości można ze sobą połączyć, bądź zdecydować się na jedną z nich. Mobilny masażysta to może lepszy pomysł na początek, bo wymaga mniejszych nakładów finansowych, a pozwoli rozwijać swoje umiejętności i warsztat pracy oraz zdobywać stałych klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA