Czym są wczasy odchudzające w górach?

Czym są wczasy odchudzające w górach?

Coraz częściej w ofertach kompleksów spa i ośrodków wypoczynkowych pojawia się specjalna usługa – wczasy odchudzające w górach. To alternatywa dla podobnych wczasów odbywających się nad morzem. I jak się okazuje, jest to bardzo dobra alternatywa, bo góry mogą jeszcze korzystniej wpływać na proces odchudzania.

Na czym polegają wczasy odchudzające?

Wbrew pozorom nie jest to tylko harówka polegająca na ciągłych ćwiczeniach i wylewaniu z siebie siódmych potów czy jakimś okrutnym reżimie dietetycznym. Wczasy łączą w sobie trzy elementy: ruch, zdrową dietę i wypoczynek. Taka mieszanka gwarantuje najlepsze rezultaty.

Właściwe zaplanowanie całych wczasów pozwala turystom na utratę zbędnych kilogramów. Przez cały czas przebywają oni na ujemnym bilansie kalorycznym, który potęguje wzmożony wysiłek fizyczny.

Kalorie mają znaczenie

Częstym błędem osób próbujących się odchudzać jest przesadna wiara w odchudzające właściwości zdrowych produktów. A niestety – można jeść zdrowo i dalej przybierać na wadze. Wszystko zależy bowiem od tego, ile kalorii wprowadza się do organizmu.

Na wczasach odchudzających w górach każdy uczestnik przebywa na indywidualnie dopasowanym do niego jadłospisie. Ma wyliczoną ilość kalorii w posiłkach, dzięki czemu nie ma takiej opcji, by doprowadziły one do wzrostu wagi.

Efektywność turnusów

Efekty odchudzania zależą w dużej mierze od długości turnusu. Najlepsze rezultaty osiągną ci, którzy zdecydują się na pobyt trzytygodniowy, ale to nie znaczy, że nie warto wybrać się chociażby na siedmiodniowe wczasy. One też mogą stać się doskonałym początkiem walki o lepszą sylwetkę.

Lepsza sylwetka to jednak nie wszystko. Górski klimat jest też świetnym remedium na zróżnicowane problemy zdrowotne. Przebywając w takich okolicach, można dotlenić cały organizm i tym samym lepiej się poczuć.

Dlaczego właśnie góry?

Wczasy odchudzające w górach dają turystom możliwość spędzenia czasu w okolicy o wysokich walorach przyrodniczych. Codziennie wyprawy w góry pozwalają na ciągłe obcowanie z naturą. Turyści odkrywają nowe tereny i zarazem efektywnie wypoczywają.

Ukojenie uzyskane wskutek kontaktu ze świeżym powietrzem i malowniczymi krajobrazami jest doskonałym bodźcem do pozyskania większej motywacji, która ułatwia odchudzanie.

Artykuł powstał we współpracy ze Szkoły językowej Structura.