Jak wybrać nianię?

Jak wybrać nianię?

„Wszystkie dzieci nasze są” tak śpiewała Majka Jeżowska. Bez wątpienia dla wielu ludzi to największe skarby ich życia, ale posiadanie tak cennego cudu wiąże się z odpowiedzialnością przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Opieka nad dzieckiem

W pierwszych chwilach życia opieka nad dzieckiem sprawowana jest przez rodziców, to oni kształtują osobowość, dają poczucie bezpieczeństwa, czuwają w zdrowiu i chorobie.Niestety nadchodzą momenty, gdy czas się rozstać z maluchem i wrócić do pracy lub zwyczajnie wyjść bez małego człowieka u boku. Często w takich przypadkach z pomocą przychodzą dziadkowie, którzy chętnie poświęcą czas wnukom i pomogą swoim dzieciom. Niestety nie każdy ma taki przywilej i możliwość. Dlatego, albo maluszki wysyłane są do żłobków, albo na ratunek przybywa opiekunka do dziecka.

Opiekunki

Wybór odpowiedniej osoby do opieki nad dzieckiem nie jest prosty szczególnie, gdy się jej nie zna. W Internecie można znaleźć mnóstwo ofert niań, które prześcigają się w opisywaniu swoich umiejętności. Ale słowa to jedno, a życie i opieka nad dzieckiem to drugie. Nie warto sugerować się niską ceną za godzinę pracy z dzieckiem lub miłą aparycją. Taką osobę należy odpowiednio „prześwietlić”, w końcu będzie miała wpływ na rozwój, a przede wszystkim na życie dziecka.

Jak wybrać odpowiednią opiekunkę?

Opiekunką dla dziecka nie musi być kobieta, można spotkać wielu panów, którzy pełnią tę funkcję równie dobrze. Ale na początku rodzice powinni ustalić priorytety, które będą dla nich określać idealną opiekunkę. A więc: czy wiek ma jakiekolwiek znaczenie? Nie zawsze starsza znaczy lepsza. Wiele młodych dziewcząt wspaniałe sprawdza się w roli niani. Kolejna ważna kwestia to czas, ile godzin dziennie Opiekunka do dziecka będzie spędzać z nim czas. Należy zdać sobie sprawę, że ta kobieta również ma swoje życie i nie będzie zadowolona z pracy po godzinach. Warto poszukać osoby, która będzie brała pod uwagę wszystkie zalecenia rodziców. To oni znają najlepiej swoją pociechę, opiekunkom wyznającym zasadę „ja wiem lepiej” od razu należy podziękować, ponieważ nie będą spełniać prostych zadań, które zostaną im zlecone.