Wymarzone urodziny

Wymarzone urodziny

Gdy dziecko rozumie, iż raz w rok przychodzi taki dzień, kiedy to świętuje swoje urodziny w wyjątkowy sposób, stara się przekonać rodziców, by wyglądały one dokładne tak jak sobie ono wymarzyło. Najczęściej nie może zabraknąć na nich ulubionych kolegów i koleżanek, pysznych słodkości oraz świetnej zabawy. Jak zorganizować takie wymarzone urodziny?

Tematyczne urodziny dla dzieci

Dzieci zazwyczaj mają mnóstwo zainteresowań. Niektóre uwielbiają konkretne postaci z bajek, inne zaczęły interesować się sportem, a jeszcze inne pokochały zwierzęta. Warto tą wiedzę wykorzystać w przygotowywaniu imprezy urodzinowej dla swoich pociech. Gdy córka bez pamięci zakochana jest w jednorożcach, warto by na jej urodzinach nie zabrakło balonów z helem w kształcie jednorożców, wyśmienitego tortu, na którym będzie znajdował się jednorożec z cukru oraz gadżetów takich jak np.: serwetki, kubki, talerze, na których również będzie znajdowała się ta bajkowa postać.

Świetna zabawa to podstawa

Urodziny dla dzieci powinno się zaplanować z dużym wyprzedzeniem, by móc zorganizować atrakcje, które zachwycą jubilata, jak i zaproszonych gości. Na takim przyjęciu bowiem nie może zabraknąć świetnej zabawy. Rodzice często zamawiają więc „pomoc” w postaci zabawek dmuchanych, po których się skacze, magików, którzy wykonują rozmaite sztuczki, a nawet organizowane są wyjścia do kina, zoo, na gokarty czy place zabaw. Warto także pomyśleć o ciekawych i kreatywnych zabawkach, po które również często sięgają zaproszone dzieci na tego typu przyjęciach. Wszelkie klocki, puzzle oraz gry planszowe są jak najbardziej miłe widziane.

Tort i słodkie przekąski

Przyjęcia urodzinowe dzieci zawsze kojarzą się z pysznym tortem oraz z masą słodkości. Na stole nie powinno więc zabraknąć przekąsek, po które chętnie sięgną dzieci, gdy staną się głodne. Dobrze jest jednak zadbać, by na urodzinach znalazły się również zdrowe przekąski. Propozycji jest tak wiele, że rodzice na pewno poradzą sobie samodzielnie z ich wykonaniem. Tort jednak warto zamówić w profesjonalnej, doświadczonej cukierni, która wykona go zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Najczęściej na torcie znajduje się imię oraz wiek dziecka, a także ulubiona postać z bajki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.