Bóle kręgosłupa a masaż klasyczny

Bóle kręgosłupa a masaż klasyczny

Bóle kręgosłupa potrafią naprawdę uprzykrzyć życie, a nawet w pewnej mierze uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Wynikają one na przykład z powikłań po urazach, wypadkach, ale także powstają wskutek codziennego, wielogodzinnego siedzenia w tej samej pozycji w samochodzie czy przed komputerem.

Dlaczego masaż klasyczny może pomóc?

Łykanie tabletek przeciwbólowych nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o pomoc na dłuższą metę. Warto wykonać prześwietlenie kręgosłupa, aby dowiedzieć się, w czym tkwi problem i zastanowić się, czy nie warto byłoby wybrać się na masaż klasyczny. Oczywiście jeden zabieg za wiele nie pomoże i zwykle potrzeba kilku sesji, a nawet długotrwałe korzystanie z zabiegów, szczególnie w przypadku, kiedy nie da się usunąć przyczyny bólu kręgosłupa.

Specjalista wykonujący masaż klasyczny bardzo dobrze zna ciało swoich pacjentów oraz budowę kręgosłupa. Dzięki wprawnym ruchom, delikatniejszym i mocniejszym oraz wielu technikom może sprawić, że mięśnie wokół kręgosłupa znacznie się rozluźniają. To z pewnością przyniesie ulgę. Ból kręgosłupa często wynika właśnie z napięci mięśni. W przypadku dolegliwości wynikających z urazów, masażysta stosuje inne techniki i metody.

Jak dostać się na masaż klasyczny?

Chociaż specjalistów w dziedzinie masażu klasycznego jest w naszym kraju wiele, jednak cierpiących także jest dużo. Aby dostać skierowanie na zabiegi trzeba udać się do ortopedy lub lekarza rodzinnego.

Po dokładnym obejrzeniu zdjęcia rentgenowskiego naszego kręgosłupa być może specjalista czy lekarz rodzinny uzna za stosowne, że warto wystawić skierowanie na masaż klasyczny. Niestety w takim wypadku trzeba będzie poczekać nieraz kilka tygodni. Jeżeli już doczeka się swojej kolejki to nie wolno także opuścić sesji, ponieważ po prostu nam ona przepadnie.

Masaż klasyczny prywatnie

Jeżeli pacjent chciałby skorzystać z zabiegów odpłatnych, to może to zrobić praktycznie bez czekania. Warto jednak w takim wypadku także warto poradzić się lekarza, czy masaż klasyczny w naszym wypadku się sprawdzi. Niekiedy by pozbyć się bólu potrzebna jest jedynie operacja.

Na zabieg należy wziąć ze sobą prześwietlenie kręgosłupa. Przed przystąpieniem do wykonywania masażu klasycznego, specjalista przeprowadzi z pacjentem również szczegółowy wywiad. To bardzo ważne i w ten sposób można rozpoznać profesjonalistę. Należy także pamiętać, by wybrać wykwalifikowanego masażystę z dobrymi opiniami innych pacjentów.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Medica SPA