Korzeń opornika łatkowatego

Korzeń opornika łatkowatego

Coraz częściej w wielu domach pojawiają się preparaty stosowane w medycynie naturalnej. Są to najczęściej suplementy diety, specyfiki witaminizowane, napary i wywary ziołowe, oraz wiele innych medykamentów.

Medycyna niekonwencjonalna

Medycyna naturalna, zwana inaczej medycyną ludową, znana i stosowana jest od wieków. Pierwotnie zajmowały się nią zielarki które za pomocą ziół leczyły wiele dolegliwości oraz chorób.

Jak wiadomo, w przyrodzie można znaleźć wiele roślin wykazujących nie tylko właściwości lecznicze, ale również posiadające walory użytkowe. Należą do nich między innymi: len, z którego pozyskujemy olej lniany, siemię wykorzystywane w medycynie oraz włókno znakomicie nadające się do tkania płócien, agawa amerykańska – jej właściwości lecznicze zostały docenione w leczeniu zatruć pokarmowych, przeziębień oraz jako środek przeciwbólowy na dolegliwości reumatyczne, a także opornik łatkowaty znany jako korzeń kudzu, który w medycynie naturalnej stosowany jest jako środek leczniczy, natomiast w przemyśle, jego włókno wykorzystywane jest do produkcji olinowań.

Występowanie i właściwości korzenia kudzu

Kudzu root jest rośliną rosnącą w stanie dzikim w Oceanii, Japonii oraz w południowo-wschodniej Azji. Od wieku wykorzystywana jest w medycynie chińskiej, ludów zamieszkujących te tereny; służy również jako źródło włókien, pozyskiwanych z drewniejącej łodygi z których produkowane są mocne liny.

Roślina ta najszersze zastosowanie znalazła jako środek leczniczy używany podczas leczenia migren, a także infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, gorączki, cukrzycy i nudności, regularne stosowanie pozwala na obniżenie ciśnienia krwi, oraz zmniejszyć dolegliwości układu trawiennego. Kudzu root, zgodnie z najnowszymi badaniami, posiada również właściwości wspomagające walkę z uzależnieniem od alkoholu. Prowadzone są również badania pod kątem zwalczania innych uzależnień takich jak paleniem papierosów czy narkomanii.

Dowiedziono, że korzeń kudzu zawiera w swoim składzie mnóstwo flawonoidów, między innymi ograniczających przyswajanie alkoholu etylowego. Podawanie choremu odpowiednio odmierzonej porcji ekstraktu z kudzu root wywołuje u niego objawy podobne do stanu po spożyciu alkoholu, więc większość osób nie czuje potrzeby sięgania po czysty alkohol.

Kudzu cena

Korzeń kudzu można nabyć w postaci kapsułek, zawierających czysty ekstrakt z rośliny oraz mącznego proszku, używanego do sporządzania naparów i wywarów.Kudzu cena kształtuje sie w zależności od postaci i wielkości opakowania i wynosi od 13,99 złotych do ponad stu złotych. Można go zakupić w aptekach, aptekach internetowych oraz sklepach ze zdrową żywnością, ponieważ traktowany jest również jako suplement diety.