Peruwiańskie zioła hercampuri i ich zastosowanie w Polsce

Peruwiańskie zioła hercampuri i ich zastosowanie w Polsce

Bez ziół trudno wyobrazić sobie medycynę naturalną, która właściwie opiera swoje leczenie na wykorzystaniu między innymi możliwości, jakie dają te zdrowotne rośliny. W Polsce obok tak popularnych, znanych, stosowanych i polskich ziół jak rumianek, mięta, melisa, dziurawiec są również takie, które rosną w innych zakątkach świata. Sprowadzane do naszego kraju potrafią dawać nam dodatkowe lecznicze korzyści. Są to między innymi zioła hercampuri gentianella alborosea. Tak brzmi ich pełna nazwa.

Zioła hercampuri gentianella alborosea i korzyści wynikające z ich spożywania.

Znaną specjalnością tych ziół jest przede wszystkim pomoc w leczeniu chorób wątroby między innymi jej marskości, zapaleniu, stłuszczeniu. Można nawet powiedzieć, że jeśli ktoś ma problem z wątrobą to śmiało może oddać zadanie jej naprawienia tym peruwiańskich ziołom. Hercampuri zioła jednak oprócz leczenia wątroby pomagają również przy zwykłej niestrawności oraz zapaleniu jelita grubego. Leczenie chorób wrzodowych żołądka, dwunastnicy, a także zapalenia trzustki również może być wspierane tymi ziołami. Można zauważyć, że są to głównie narządy układu pokarmowego, które oprócz trawienia mają za zadanie rozprowadzenia składników odżywczych po całych ciele. Problem pojawia się, gdy jest do niego wprowadzanych zbyt wiele niekorzystnych substancji. Wtedy nasz organizm zaczyna chorować i potrzebować wsparcia zewnętrznego na przykład w postaci ziół.

Jak przyjmować hercampuri zioła.

Z suszu tych ziół można zrobić wywar. W tym celu zalewamy dziesięć do dwudziestu gram hercampuri wodą w ilości 3/4 litra do 1,5 litra. Gdy zioła zostaną doprowadzone do wrzenia to wtedy należy je gotować na małym ogniu przez około 10 litrów. Tak przygotowany wywar po odcedzeniu i ochłodzeniu można już pić, najlepiej pomiędzy posiłkami. Ilość wypijanego wywaru w czasie kuracji dobrze byłoby skonsultować ze specjalistą w tym zakresie, na przykład naturoterapeutą lub tez dietetykiem. Na rynku w sprzedaży dostępne są również wygodne hercampuri kapsułki, które mogą przypaść do gustu osobom zabieganym lub też nielubiących gorzkiego smaku ziół. Ilość hercampuri kapsułki, jaką należy przyjąć w ciągu dnia oczywiście widnieje na opakowaniu.

Takie zioła, jak hercampuri należą do ziół odtruwających nasz organizm. W związku z tym osoby pracujące w miejscach gdzie ich organizm jest narażony na jakiekolwiek trucizny powinny pomyśleć o regularnym jego odtruwaniu. Ta roślina posiada na tyle silne działanie oczyszczające, że poradzi sobie nawet z metalami ciężkimi dostającymi się do organizmu.