Czym są rękawice winylowe?

Czym są rękawice winylowe?

W obecnych czasach rękawice winylowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Są praktycznie tak często wykorzystywane, jak ich lateksowe odpowiedniki.

Winyl

Wszelkie rękawice zrobione z winylu produkowane są przy użyciu specjalnego polichlorku winylu. Takie tworzywo często nazywane jest tworzywem PCV. Warto podkreślić, że rękawice tego typu są bardzo wytrzymałe. Oprócz tego cechują się odpornością na wiele szkodliwych substancji chemicznych.

Rękawice lateksowe są bardziej elastyczne niż ich winylowe odpowiedniki. Jednakże nierzadko ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Rękawice z winylu są odporne na wszelakie uszkodzenia – są bardzo wytrzymałe.

Dlaczego najlepiej zakupić rękawice z winylu?

Winylowe rękawice mają luźny krój. Jednakże zapewniają bardzo dobre wyczucie dotyku. Ponadto cechują się wysokim komfortem noszenia. Jeżeli mamy wrażliwą skórę dłoni, to zdecydowanie warto zakupić rękawice z winylu. Trzeba pamiętać o tym, że tego typu rękawice zostały zrobione z materiału syntetycznego. Jeżeli będziemy je nosić, nie powinny pojawić się żadne reakcje alergiczne. Oprócz tego takie rękawice powinny zapewnić nam wysoki komfort użytkowania.

Rękawice zrobione z winylu dostępne są na rynku również w wersji pudrowanej oraz bezpudrowej. Dzięki wersji pudrowanej nie powinny wystąpić żądne podrażnienia naskórne. To także idealny wybór dla alergików.

Rękawice winylowe – czy warto kupić?

Ludzie kupują rękawice z winylu, bowiem nie przyklejają się one do skóry. Jest tak nawet pomimo braku zastosowania pudru. Oprócz tego taki rodzaj rękawic zakłada się bardzo przyjemnie i wygodnie. Nie powinny one uciskać ręki. Ponadto są bardzo przyjazne dla skóry.

Rękawice winylowe będą bardzo dobrze chronić skórę przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych. Z tego powodu takie rękawice są często wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, gdzie pracownicy mają kontakt z chemikaliami. Ponadto rękawice z winylu ochronią nas przez zabrudzeniem. Warto zaznaczyć, że korzystanie z takich rękawic sprawi, iż skutecznie zmniejszone zostanie ryzyko przenoszenia różnych drobnoustrojów. Ponadto nie powinny one uczulać – jest to idealny wybór dla alergików. Nierzadko jest tak, że rękawiczki z lateksu uczulają wiele osób.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anma.