Korporacyjny dresscode, który da się lubić

Nie można zaprzeczyć, że nawet niezainteresowane modą osoby nie czują się dobrze, gdy ktoś odgórnie narzuca im, jak mają się ubierać. Mimo to dla wielu panów pracujących na co dzień w biurach i korporacjach przestrzeganie dresscode to nieunikniona konieczność. Jak pozostać z nim w zgodzie, nie tracąc przy tym na stylu?
Nie sztywny formalizm, a smart casual
Marynarka, eleganckie spodnie i dobrze dobrana koszula to zestaw, bez którego najczęściej nie można się obejść w pracy w korporacji. Istnieją jednak sposoby, by uczynić go bardziej przyjaznym – podstawowym rozwiązaniem tego rodzaju jest doskonałe dopasowanie wszystkich elementów stroju do sylwetki.
Koszule dla panów o rozbudowanych ramionach czy spodnie męskie w dużych rozmiarach mogą tu sprawiać szczególny problem. Dlatego zamiast kupować je w pierwszym z brzegu sklepie, lepiej zdecydować się na wyroby producenta, który specjalizuje się w odzieży biurowej. Dobrze leżące ubrania pozwolą osiągnąć stylistyczny efekt smart casual, gdyż nosząca je osoba będzie się w nich czuła, jak w drugiej skórze.
Akcenty wyróżniające z tłumu
Jeśli kluczowe części ubioru nie pozwalają nam na odrobinę fantazji, zamiast tego nie zaszkodzi przenieść uwagę na detale. Nie oznacza to bynajmniej ubrania do wełnianej marynarki krawata w papugi czy palmy, a dostarczenie należytej atencji klasycznym elementom męskiego ubioru.
Nawet typowe spodnie męskie w dużych rozmiarach, klasycznie tkane z wełny i z obowiązkowym kantem będą wyglądać inaczej, jeśli podkreślimy je paskiem z kutą sprzączką. Marynarka zyska na niewielkiej, lnianej chusteczce w klapie – ten dodatek ostatnio staje się bardzo modny. Współczesne koszule nie muszą posiadać mankietów zapinanych na guziki – nie ma nic bardziej klasycznego, niż para ozdobnych spinek do mankietów.
Biurowe kolory, nowatorskie kroje
Korporacyjny open space to w większości przypadków nie miejsce, gdzie można popisać się swoją wirtuozerią w sięganiu po stylowe fiolety, pomarańcze czy mocne zielenie. Kolory, których wymaga praca tego rodzaju, zamknięte są zwyczajowo w pewnej niewielkiej gamie.
Nie oznacza to jednak, że pracownicy korporacji nie mogą podkreślić swojej osobowości wyborem odpowiedniego kroju koszuli, marynarki, czy spodni męskich w dużych rozmiarach, nie mówiąc już o możliwościach, jakie stwarza zestawienie odzieży z szykownym modelem butów. Przykład pierwszy z brzegu – warto zapomnieć choćby o tradycyjnej koszuli z kołnierzykiem na rzecz prostej, minimalistycznej stójki przy szyi.