Jak efektywnie korzystać ze szkolenia AFF?

Jak efektywnie korzystać ze szkolenia AFF?

Wszystkie osoby, które z różnych powodów są zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach AFF, przede wszystkim dowiedzieć się powinny, jak najlepiej do udziału w takim szkoleniu mogą się przygotować.

Ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym to postawa

Wielu instruktorów skoków spadochronowych (nie tylko tych prowadzących szkolenia AFF), początkującym skoczkom bardzo poleca ćwiczenia przy wykorzystaniu aerodynamicznego tunelu. Taki trening, poza tym, że ma bardzo wiele zalet niezwykle ułatwia odbycie szkolenia AFF, pozwalając cieszyć się jeszcze bardziej z przyjemności, dostarczanej przez bezbłędnie niemal wykonywane spadochronowe skoki. Tu należy jednak uważać, bo choć ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym bardzo ułatwiają oddawanie perfekcyjnych skoków spadochronowych, to jednak nigdy, pod żadnym pozorem nie mogą być traktowanie jako jedyne przygotowanie do oddania takiego skoku. Zawsze podstawą do tego jest odbycie licencjonowanego szkolenia. Nauka techniki latania własnym ciałem w strugach powietrza tunelu aerodynamicznego (przez około 30 minut) doskonale sprawdzi się na chwilę przed rozpoczęciem szkolenia, bądź też już w czasie jego trwania.

Dokładny i przemyślany trening

Kurs AFF przede wszystkim opiera się na nauce swobodnego spadania. Każdy skok to pewne zadanie do wykonania, które powinno wykonane być starannie i co najważniejsze dokładnie i spokojnie. Bardzo często będąc już w powietrzu nie ma miejsca na popełnianie błędów. Dlatego w przypadku spadochronowych skoków ćwiczenia na ziemi odgrywają tak istotną rolę. Warto również pamiętać o niezwykle ważnej zasadzie dotyczącej szkoleń ze skoków spadochronowych. W tym przypadku im większe przerwy w szkoleniu, tym jest ono mniej efektywne. Zbyt długie przerwy powodują konieczność oddawania dodatkowych skoków treningowych, co wymaga skupienia na technicznych aspektach skoków, spychając przyjemność i satysfakcję z latania na dalszy plan.Choć zbyt długie przerwy nie służą efektywnemu szkoleniu, również i chęć zbyt szybkiego jego ukończenia, generująca ogromne, zarówno fizyczne, jak i psychiczne zmęczenie, negatywnie odbija się na efektywności skoków w czasie kursu. Zbyt duże zmęczenie, często nawet przy dobrym przygotowaniu fizycznym zwiększa ryzyko pojawienia się urazu.

Na kursy spadochronowe i szkolenia AFF zapiszesz się na plstrefa.pl