Polowanie na zwierzęta – niewinne hobby czy krwawy sport?

Polowanie na zwierzęta – niewinne hobby czy krwawy sport?

Zdania na temat polowań na zwierzęta leśne są mocno podzielone. Jedni uważają je za czyste barbarzyństwo, a drudzy za miły sposób spędzania czasu wolnego. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. W ociepleniu wizerunku myśliwych z pewnością może pomóc portal łowiecki. Znajduje się na mim wiele cennych informacji dotyczących lasu i jego mieszkańców.

Czy założenie konta na portalu łowieckim jest bezpłatne?

Sam posiadania konta nie wiąże się z żadnymi obciążeniami finansowymi. Każdy nowo zarejestrowany użytkownik musi jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy, by móc swobodnie korzystać z wyżej wymienionego forum. Gdy to uczyni- będzie mógł dodawać komentarze i zamieszczać zdjęcia. Niemniej nie oznacza to, iż portal łowiecki jest całkowicie darmowy, bo za ogłoszenia łowieckie trzeba uiścić stosowną opłatę.

Na szczęście myśliwskie ogłoszenia to wydatek rzędu kilkunastu złotych, toteż każdy może sobie na nie pozwolić. Zresztą to jest najszybszy sposób, by nabyć doświadczonego psa myśliwskiego lub kupić odpowiedni sztucer do polowań. Z portalu łowieckiego można także skorzystać, gdy znudzą nam się polowania i broń myśliwska i jedyne co nam pozostanie to sprzedaż tych myśliwskich cudeniek. Na takim branżowym portalu jest większe prawdopodobieństwo uzyskania korzystnej ceny.

Co można jeszcze zrobić za pomocą łowieckiego portalu?

To tematyczne forum, jak każde inne jest miejscem na przechwałki. Nie jest tajemnicą, iż każdy z nas lubi się czasem pochwalić tym, co osiągnął. Na tym portalu chodzi więc o to, by zamieszczać zdjęcia z porożami jeleni lub głową dzika. Im większa ona będzie, tym lepiej. Portal łowiecki służy także jako encyklopedia wiedzy z zakresu polowań. Na przykład są w nim zamieszczone porady na temat, jak wyszkolić psa, by nadawał się do tego okrutnego sportu.

Jakie cechy musi mieć pies, by stał się dobrym łowczym? Przeglądając ogłoszenia łowieckie, można dojść wniosku, iż taki czworonóg powinien być szybki, mieć dobry węch i umieć zagonić sarnę czy jelenia w bezludną okolicę, skąd nie ma ucieczki. Myśliwskie ogłoszenia preferują raczej młode psy, gdyż takie lepiej znoszą wymagającą tresurę.

Jak na łowieckie hobby zapatrują się ekolodzy i leśnicy?

Dla nich polowania na zwierzynę leśną to nic innego jak pospolite barbarzyństwo. Swoją tezę argumentują tym, iż niedoświadczeni myśliwi zabijają ciężarne łanie lub lochy, nie zdając sobie sprawy, iż zakłócają naturalny ekosystem. Zresztą chwalą się tym później w internecie, zamieszczając zdjęcia i slajdy, które ociekają krwią i wyglądają makabrycznie. Leśnicy i ekolodzy uważają, iż takie okrucieństwo jest niepotrzebne. Jeśli zwierze nie było chore ani agresywne, to nie ma potrzeby pozbawiać je życia.