Cienie do powiek – błyszczące czy matowe?

Cienie do powiek – błyszczące czy matowe?

Teraz, im więcej różnorodnych produktów do makijażu mamy na rynku, tym trudniej jest cokolwiek kupić – wybór jest po prostu za duży. Na pewno sama się o tym przekonasz, gdy postanowisz sięgnąć po cienie do powiek. No bo które z nich będą dla ciebie najlepsze? Te błyszczące czy może jednak klasycznie matowe?

Cienie matowe

Są podstawą większości współczesnych makijaży, gdyż zostały dość mocno rozsławione przez najlepsze wizażystki z całego świata. Na pewno wyglądają efektownie, a do tego są produktami wielofunkcyjnymi, którymi można zarówno wykonać cały makijaż oka, jak i stworzyć uniwersalną bazę pod kreskę czy błyszczące lub perłowe cienie.

Jeżeli jednak jesteś osobą początkującą w dziedzinie makijażu, samym matem możesz zrobić sobie krzywdę. Nieodpowiednio zaaplikowany będzie bowiem wyglądać dość płasko i prawdopodobnie podkreśli suchość skóry (jeżeli tylko na nią narzekasz).

Cienie błyszczące

Inaczej nazywane perłowymi. Robią duże wrażenie i fantastycznie rozjaśniają oko, a także nadają mu pięknego blasku. Najczęściej wzbogacane są o substancje, które świetnie radzą sobie z odbijaniem światła. Dzięki temu cały makijaż prezentuje się świeżo i promiennie, a ty możesz być zauważona nawet z większej odległości.

Z błyszczącymi cieniami do powiek trzeba jednak uważać. Nałożone na powiekę w zbyt dużej ilości mogą doprowadzić do karykaturalnego i tandetnego efektu, któremu bliżej będzie do skrajnego kiczu niżeli eleganckiej klasyki. Błysk niekoniecznie też sprawdza się u starszych kobiet. Mocno rozświetlona i rozjaśniona drobinkami brokatu powieka w większości przypadków podkreśla występujące wokół oczu zmarszczki.

Cienie wypiekane

Być może nawet nie miałaś o tym pojęcia, ale istnieje jeszcze jeden rodzaj produktów do makijażu oka – a są to wypiekane cienie do powiek. Na ten moment uznaje się je za produkty o najwyższej trwałości. Nałożone z samego rana na powiekę potrafią utrzymać się na niej w idealnym stanie nawet przez dwadzieścia cztery godziny!

Cienie wypiekane są również przyjemne w użyciu, bo łatwo można zaaplikować je zarówno na górną, jak i dolną powiekę. Mają fajną konsystencję, a przy tym w ogóle się nie osypują. Powinny się u ciebie sprawdzić, jeżeli szukasz takiego funkcjonalnego produktu.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.