Co Koreańczycy myślą o opakowaniach kosmetyków?

Co Koreańczycy myślą o opakowaniach kosmetyków?

To, co z pewnością może zaskoczyć podczas zakupu kosmetyków z Korei, to standard w oparciu o który zostały wyprodukowane ich opakowania. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że – od strony artystycznej – są one więcej warte, niż znajdujące się w nich kosmetyki. Taka polityka ma oczywiście swoje zalety, ale prowadzi ona też do ciekawych wniosków.

Opakowanie po koreańsku

Jeśli ktoś już miał do czynienia z koreańskimi kosmetykami, to najprawdopodobniej zakochał się on w ich opakowaniach. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że są to prawdziwe dzieła sztuki. Niektóre z nich są nawet ręcznie robione, co dodatkowo świadczy o ich kunszcie i jakości.

Osoby, które mają większą wiedzę na temat koreańskiego rynku kosmetycznego jednoznacznie podkreślają, że jakość opakowania wcale nie przekłada się na cenę produktu finalnego. Zdarza się, że nawet tanie maseczki do twarzy, których cena to kilkanaście złotych, są opatrzone podobnymi opakowaniami, co ich kilkanaście razy droższe odpowiedniki.

Walka o klienta trwa!

Powód dla którego koreańskie kosmetyki są tak bogato zdobione, jest oczywiście prozaiczny. Chodzi o to, by przyciągnąć uwagę klienta, który – ze względu na swoje przyzwyczajenia – będzie częściej wybierał konkretną markę. Przykładem marki, która stawia na takie rozwiązania, jest MISSHA, która jest dość popularnym producentem środków kosmetycznych.

Niemniej można zauważyć, że pod tym względem rynek koreański znacząco różni się od swego polskiego, a nawet zachodniego odpowiednika. W Europie klient otrzymuje możliwie jak najbardziej funkcjonalne opakowanie, które co prawda jest estetyczne, ale – przede wszystkim – ma być wygodne.

Marketing rodem z Korei Południowej

Można nawet zaryzykować twierdzenie, że koreańscy marketingowcy realizują w praktyce to, o czym w teorii uczą się ich europejscy koledzy. Dla tych pierwszych pozytywny kontakt z marką nie ogranicza się wyłącznie do korzystania z kosmetyku. Według nich przyjemność ma trwać od momentu pierwszego kontaktu wizualnego.

Podsumowując, rynek kosmetyków koreańskich znacząco różni się od tego, na co liczyć mogą Polacy, a nawet Europejczycy. Niemniej trzeba przyznać, że koreańskie kosmetyki to produkty o bardzo zróżnicowanej formule, która zaskakuje nie tylko bogactwem formy, ale też treści.

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.