Co trzeba wiedzieć o przeszczepie brody? Dowiedz się więcej

Co trzeba wiedzieć o przeszczepie brody? Dowiedz się więcej

Problem z zapuszczeniem bujnego zarostu u mężczyzn można stosunkowo łatwo rozwiązać. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Zabieg przeszczepu brody jest receptą na bolączki związane ze słabym zarostem. Co trzeba wiedzieć o zabiegu przeszczepu? W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Przeszczep włosów na brodzie receptą na problemy z zarostem

Dla kogo Przeszczep brody będzie dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przeszczep to recepta na problem z zapuszczeniem bujnego zarostu. Problemy takie mogą być na przykład uwarunkowane genetycznie. Jest to dobre rozwiązanie, dzięki któremu można uzupełnić również ewentualne braki w zaroście.

Przeszczep jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego zabieg ten jest adresowany do wszystkich osób chcących zmienić wygląd swojej twarzy. Posiadanie bujnego zarostu może przełożyć się na zwiększone poczucie pewności. Przeszczep może więc być udaną inwestycją, która pozytywnie wpłynie na całe życie.

Czy zabieg przeszczepu brody boli?

Przeszczep wykonywany jest zazwyczaj metodą FUE. Jest to metoda, która polega na pobraniu mieszków włosowych z obszaru dawczego. Mieszki nazywane są również graftami. Grafty po pobraniu są wszczepiane w obszar docelowy na brodzie pacjenta. Zabieg nie powinien trwać dłużej niż sześć godzin. Przeszczep wykonywany metodą FUE wykonywany jest pod znieczuleniem i nie powoduje dużego bólu.

Od czego zależy powodzenie przeszczepu? Głównym warunkiem jest dobra dostępność mieszków włosowych z tyłu głowy pacjenta. W przypadku dużej liczby graftów można pozwolić sobie na wszczepienie zarostu o dużej powierzchni.

Jak wygląda rekonwalescencja po przeszczepie?

Po przeszczepie na brodzie pacjenta mogą powstać niewielkie rany. Dzień po przeszczepie można wracać jednak już do normalnych zajęć. Gojenie miejsc po przeszczepie zajmuje zazwyczaj około dwóch tygodni.

Pierwsze widoczne efekty przeszczepu można uzyskać już po kilku miesiącach. Efekt polegający na uzyskaniu zaplanowanego zarostu będzie widoczny po mniej więcej roku od przeszczepu.