Kłopoty z wagą

Kłopoty z wagą

Problemy z wagą to temat, o którym mówi się dość często. Nie brakuje też różnego rodzaju diet, ale musimy pamiętać, że z dietami wiążą się różne opinie. Świetnym przykładem jest Dieta Dąbrowskiej. Dieta ta cieszy się sporym zainteresowaniem, ale można mówić o sporym gronie zwolenników i przeciwników takiej formy odchudzania.

Skąd się wzięła ta propozycja?

Zacznijmy od początku, czyli tego, że za Dietę Dąbrowskiej odpowiada dr Ewa Dąbrowska – lekarz specjalista ds. chorób wewnętrznych. Z drugiej strony osoba ta kojarzona jest głównie ze stworzeniem jadłospisu wywołującego ogromne kontrowersje.

Oczywiście nie jest tak, że Dieta Dąbrowskiej powstała w jakimś uproszczonym trybie. Mamy rozwiązanie, które powstało na bazie prac naukowych. Co więcej, chodzi o prace, w których Dąbrowska przedstawia sposoby radzenia sobie z chorobami cywilizacyjnymi za pomocą diety.

Szybkie efekty i problemy

Przy Diecie Dąbrowskiej mamy spektakularne efekty, co stanowi kłopot. Dobrze, gdy efekty są szybko widoczne, ale jednocześnie nie można zapomnieć o tym, że po błyskawicznych efektach pojawią się problemy. Do tego Dieta Dąbrowskiej nie jest od tej zasady wyjątkiem.

Musimy pamiętać o efektach ubocznych w postaci osłabienia, irytacji, złego samopoczucia, awitaminozy, omdlenia, problemów ze snem i rozregulowania cyklu miesiączkowego. Jak łatwo zauważyć, wydarzyć się może wiele złego. Mówi się też, że długotrwałe stosowanie Diety Dąbrowskiej bez nadzoru lekarza może doprowadzić do całkowitego wyniszczenia organizmu!

Do jakich osób kierowana jest dieta?

O diecie rozmawia się, gdy zmagamy się z nadmiernymi kilogramami, ale wypada spojrzeć na sytuację dokładniej. Każde rozwiązanie skierowane jest do określonych osób – nie ma diety dobrej na każdą okoliczność. Do tego zawsze warto skontaktować się z zaufanym lekarzem – korzystanie z restrykcyjnego jadłospisu musi zostać poprzedzone dokładną oceną stanu zdrowia.

Jadłospis dr Ewy Dąbrowskiej stanowi wsparcie przy przeróżnych okolicznościach – możemy mówić choćby o pomocy przy niedoczynności tarczycy, Hashimoto i chorobach układu krwionośnego. Jeżeli są jakieś niejasności, nie pozostaje nic innego jak możliwie szybkie skorzystanie z porady lekarskiej. W pewnych sytuacjach nie można czekać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.