Epilacja laserowa – zabieg trwałego usunięcia owłosienia

Epilacja laserowa – zabieg trwałego usunięcia owłosienia

O depilacji słyszeli wszyscy. Natomiast słowa epilacja laserowa mogą być mniej znane. Tymczasem okazuje się, że jest to bardziej formalna nazwa zabiegu, który usuwa owłosienie. Jednak dotyczy przede wszystkim całkowitego, a nie trwałego pozbycia się zarostu. Na czym dokładnie polega ta metoda?

Ogólne rodzaje depilacji

Zanim jednak opiszemy sam zabieg i jego efekty, najpierw należy wspomnieć o innym depilacjach. Bo takowe też istnieją. Jaki jest ich podział i czym się jeszcze różnią poza sposobem wykonania? Sprawdźmy.

Wyróżniamy wspomnianą epilację laserową, mechaniczną oraz chemiczną. Ta pierwsza stosowana jest średnio co 8 tygodni w nowoczesnych gabinetach kosmetologicznych przed doświadczonych specjalistów.

Metoda mechaniczna (depilatorem, woskiem na ciepło itp.) jest prostsza i można ją przeprowadzić nawet we własnym domu. Ma jednak pewną wadę – powoduje bolesne podrażnienia i daje tylko czasowe efekty. Stanowczo nie zaleca się jej dla wrażliwej skóry.

Ostatni zabieg – chemiczny przynosi raczej krótkotrwałe efekty, ale za to bez widocznego ryzyka wzrastania włosków. W tej metodzie aplikuje się odpowiedni preparat w postaci pianki albo kremu. Najważniejsze, że zabieg ten nie boli.

Dlaczego epilacja laserowa jest ważna?

Jeśli jednak chcemy pozbyć się owłosienia raz, a dobrze, to musimy skorzystać z pomocy nowoczesnej technologii. Mowa oczywiście o popularnych systemach laserowych, które przyniosą ulgę zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Dlaczego jest to bardzo potrzebne? Odpowiedź jest prosta. Chodzi o polepszenie komfortu swojego życia. Osoby, które borykają się z nadmiernym owłosieniem (szczególni panie z wąsem) czują się niestety wykluczone ze społeczeństwa i wstydzą się własnego wyglądu.

Wiązka laserowa, która niszczy cebulki

Epilacja laserowa to seria zabiegów. Celem jest zniszczenie cebulek włosów z korzeniami. Kiedy operacja będzie prawidłowo wykonana, można liczyć na gładkie ciało. Efekty będą długo widoczne, a włosy przerzedzą się nawet w 96%!

Na nogach, pod pachami, w okolicach intymnych – właśnie w tym miejscach owłosienie jest najczęściej depilowanie. Nic dziwnego, że kobiety chcą prezentować się pięknie i przyciągać wzrok panów. Na szczęście dzięki epilacji laserowej wymarzona skóra bez włoków to nie fikcja.

Co ciekawe, problem nadmiernego owłosienia dotyczy także coraz młodszych dziewczyn, które z powodu hormonów czy uwarunkowań genetycznych, wpadają w depresję. Muszę one jednak zdawać sobie sprawę, że są ograniczenia wiekowe, aby wykonać epilację.