Stół do masażu – co wybrać do gabinetu masażysty?

Stół do masażu – co wybrać do gabinetu masażysty?

To podstawowe wyposażenie w gabinecie każdego masażysty – stół do masażu powinien być komfortowy zarówno dla klienta, jak i dla osoby wykonującej zabieg. Czym warto kierować się przy zakupie tego wyposażenia?

Stoły do masażu – rodzaje

W sprzedaży dostępne są różne warianty stołów do masażu. Wybór odpowiedniego modelu może zatem nastręczać niemałe trudności, gdy nie wiadomo, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

Łóżka do masażu można podzielić na dwie kategorie:

– stacjonarne – przeznaczone do używania w gabinetach, są ciężkie, wygodne i stabilne
– mobilne, przenośne – lżejsze, składane, stosowane podczas wyjazdów do klientów, wydarzeń sportowych

Dobry stół do masowania w gabinecie – czyli jaki?

Najlepszy stół do masażu w gabinecie powinien być przede wszystkim komfortowy. Oznacza to, że musi być on wygodny zarówno dla klienta, jak i dla masażysty, rehabilitanta wykonującego masaż. Także powinien on być stabilny, by podczas zabiegu nie uginać się i nie przesuwać. Blokowane kółka zatrzymają mebel w miejscu.

Plusem jest możliwość regulacji elementów stołu, aby dostosować go do wykonywanego zabiegu oraz pacjenta. Wyróżnia się modele dwusegmentowe i trzysegmentowe. Łóżko może mieć też dodatkowe elementy, na przykład otwór na twarz, zagłówek, podłokietniki.

Ważna jest też tapicerka, która powinna być miękka, przyjemna w dotyku. Najczęściej stosuje się skórę ekologiczną, która jest również łatwa w zmywaniu i dezynfekowaniu.

Dodatkowe funkcje stołów do masażu

Łóżko do masażu może mieć również dodatkowe funkcje, które poszerzają jego zastosowanie i poprawiają komfort pracy.

Do gabinetu masażu dobrym wyborem będzie elektryczny stół do masażu. Segmenty można wtedy regulować jednym przyciskiem na pilocie – także wtedy, gdy na łóżku leży klient. W sprzedaży dostępne są również stoły z systemami grzewczymi, które dodatkowo podwyższają komfort zabiegów.

Gdzie kupić dobry stół do gabinetu masażysty?

Obecnie stoły do masażu dostarczane są przez wiele firm. Można zakupić je bezpośrednio u producentów lub w sklepach oferujących asortyment wielu marek.

Zamówienia na łóżka do gabinetu masażu można złożyć również przez internet. Wtedy produkt jest wysyłany do klienta kurierem. To najprostszy sposób, aby wyposażyć swój gabinet w potrzebny sprzęt.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.