Jaki podkład do twarzy wybrać?

Jaki podkład do twarzy wybrać?

Jeśli chodzi o wygląd cery, niemal każda kobieta mierzy się z niedoskonałościami. Czasem to cienie pod oczami, innym razem widoczne naczynka czy przebarwienia, jeszcze innym – trądzik. Aby zakryć nieestetyczne zmiany i cieszyć się piękną, gładką skórą, warto postawić na dobrej jakości podkład. Jak wybrać ten idealny dla siebie?

Rola podkładu do twarzy w codziennym makijażu

Podkład do twarzy to jeden z najbardziej bazowych kosmetyków. Od niego warto zacząć każdy makijaż, aby nadać skórze ładny, schludny wygląd. Rolą podkładu jest przede wszystkim wyrównać koloryt skóry i ukryć niedoskonałości – w efekcie cera będzie wyglądała na świeżą, młodą i zdrową, a cały makijaż będzie prezentował się lepiej.Dostępne w drogeriach podkłady do twarzy mogą także dodatkowo nawilżać albo wręcz przeciwnie: zmniejszać świecenie się skóry, matować – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb cery.

Jak dopasować podkład do swoich potrzeb?

Nie ma uniwersalnego, dobrego dla każdej kobiety podkładu. Produkty różnią się nie tylko odcieniem, ale także przeznaczeniem – różne podkłady do twarzy dedykowane są różnym typom i potrzebom cery.Jeśli chodzi o odcień, trzeba zadbać o to, by podkład nie kontrastował z naturalnym kolorytem cery. Nie powinien być zwłaszcza za jasny, bo będzie wyglądał sztucznie i zamiast poprawić wygląd skóry, pogorszy go. Ważny jest także typ cery. Cera sucha wymaga podkładu, który nie będzie nadto obciążał i wysuszał, najlepiej wręcz by miał właściwości nawilżające. Skóra przetłuszczająca się, ale z trądzikiem potrzebuje dobrze kryjącego, ale nie blokującego porów produktu.

Dobrej jakości podkłady do twarzy – gdzie szukać?

Niezależnie to typu podkładu, warto stawiać na najwyższą jakość. Podkład powinien mieć starannie dobrany skład, nie może obciążać cery ani blokować porów. Nie powinien zawierać niebezpieczny dla cery substancji. Dobrym dodatkiem będzie za to kompleks witamin, które pomogą utrzymać skórze zdrowie i ładny wygląd. Podkładów do twarzy najlepiej szukać w renomowanej, współpracującej z szanowanymi na rynku producentami drogerii. W takim miejscu produkty są starannie wyselekcjonowane, a dodatkowo można liczyć na pomoc specjalistki w dobraniu podkładu do typu skóry.

Podkłady do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.