Ślub w stylu boho – jaką suknię wybrać?

Ślub w stylu boho – jaką suknię wybrać?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jak nadać mu odpowiednią oprawę? Jedną z pierwszych decyzji, które będzie musiała podjąć przyszła para młoda, jest wybór estetyki, w jakiej będą utrzymane stroje oraz dekoracje. Popularnym trendem jest obecnie stylowe, a jednocześnie bardzo swobodne boho. Jak powinna wyglądać suknia w tej estetyce?

Styl boho – cechy charakterystyczne

Boho to jeden z najgorętszych trendów – w urządzaniu wnętrz, w modzie, ale również w branży ślubnej. Co sprawia, że cieszy się taką popularnością? Przede wszystkim wyjątkowe połączenie elegancji i swobody. To estetyka, która kojarzy się z artystyczną bohemą: jest lekka, pełna nonszalancji, a jednocześnie ma w sobie niebywały szyk.Jeśli chodzi o styl boho w modzie, charakterystyczne są przede wszystkim nawiązania do sztuki pozaeuropejskich kultur: frędzle, etniczne wzory, roślinne i zwierzęce printy, pióra, kamienie wykorzystywane jako ozdoby. W modzie damskiej pojawia się wiele koronek, ażurowych materiałów, zwiewnych tkanin kojarzonych z lekkością i wolnością.

Jaka suknia ślubna boho?

Ślub w stylu boho podbije serca przede wszystkim romantyczek oraz kobiet lubiących orientalne akcenty. Będzie jednocześnie elegancki i bezpretensjonalny, oryginalny, ale pełen naturalności.Suknie ślubne w stylu boho są bardzo kobiece i doskonale podkreślają piękno panny młodej, ale nie są zbyt nachalne czy przesadnie eleganckie. Tę estetykę w modzie cechuje naturalność i swoboda. Jaka powinna być idealna suknia ślubna boho? Przede wszystkim zwiewna, delikatna, z romantycznym akcentem. Doskonałym pomysłem są koronki, ażury, roślinne motywy. Panie lubiące odważne rozwiązania mogą postawić na ozdobne frędzle czy kamienie, prawdziwym hitem są także suknie ślubne w stylu boho z rozkloszowanymi rękawami czy np. wiązaniami na plecach.

Gdzie szukać sukni ślubnej w stylu boho?

Poszukując swojej wymarzonej sukni ślubnej boho, warto zajrzeć do co najmniej kilku salonów ślubnych. Wcześniej warto także sprawdzić ich ofertę w sieci. Coraz więcej sklepów włącza w swój asortyment suknie ślubne w stylu boho, a niektóre nawet zaczynają się specjalizować w tego typu modzie. Suknię można także uszyć na zamówienie. Najważniejsze, by wybrana suknia ślubna boho doskonale leżała na sylwetce i podkreślała jej atuty, by kobieta czuła się w niej lekko i swobodnie – do wyboru są modele krótkie i długie, proste lub rozkloszowane, z niewielką ilością zdobień albo z wieloma przykuwającymi wzrok detalami.