Konturowanie twarzy – jakich kosmetyków używać?

Konturowanie twarzy – jakich kosmetyków używać?

Konturowanie twarzy jeszcze kilka lat wstecz gościło jedynie na Instagramie. Obecnie większość osób wie, na czym ono polega i stosuje tę metodę makijażu na co dzień. Dzięki konturowaniu można optycznie zmienić twarz i podkreślić jej atuty, a nawet nieco ją wyszczuplić.

Konturowanie twarzy na sucho i na mokro

Istnieją dwie metody konturowania – na sucho i na mokro. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z takim sposobem malowania twarzy, zdecydowanie bardziej polecane są produkty suche – pudrowe. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych palet, które często wyposażone są w obrazkowe instrukcje obsługi. To znacząco ułatwia początkującym stawianie swoich pierwszych kroków w konturowaniu.

Metoda na mokro jest nieco trudniejsza, wymaga większej wprawy i wypracowanych zdolności rozcierania kosmetyków kremowych na twarzy. Do jej wykonania stosuje się produkty w kredkach, sztyftach, a także kamuflaże i podkłady w różnych odcieniach. Śmiało można także połączyć obie metody i po konturowaniu na mokro, dodatkowo podkreślić efekt kosmetykami pudrowymi.

Wybór odpowiednich kosmetyków do karnacji

Warto zadbać o odpowiednie zestawienie kolorystyczne kosmetyków do konturowania twarzy. Jeśli posiada się cerę o chłodnej karnacji, najlepiej jest wybierać brązy z domieszką szarych pigmentów. W przypadku ciepłej skóry o oliwkowym bądź lekko żółtawym odcieniu, zdecydowanie lepiej postawić na takie z domieszką tonów pomarańczowych.

Wybrana paleta nie może być także zbyt ciemna. Najlepiej kierować się zasadą, by była ciemniejsza od cery o maksymalnie dwa tony. Należy zwracać również uwagę na błyszczące drobinki, które doskonale prezentują się w świetle sztucznym oraz w makijażu wieczorowym. Stosowanie takich kosmetyków na co dzień może sprawić, że będzie się wyglądało tandetnie.

Czym nakładać kosmetyki do konturowania twarzy?

Produkty kremowe najlepiej rozcierać za pomocą różnego rodzaju gąbeczek. Można też stosować do tego pędzle, ale trzeba wówczas zwrócić uwagę na jego właściwości. Najlepiej do konturowania na mokro sprawdza się pędzel płasko ścięty o dużej gęstości włosia.

W przypadku kosmetyków pudrowych dobrze jest wyposażyć się w pędzle przeznaczone do bronzerów i róży. Tak naprawdę to tylko od danej osoby zależy, z jakim narzędziem będzie się jej najlepiej współpracowało. Jedni wolą większe pędzle, a inni mniejsze i nieco bardziej precyzyjne.