Prosty sposób na konturowanie twarzy

Prosty sposób na konturowanie twarzy

Jeżeli nabierzemy wprawy, a do tego zaopatrzymy się w odpowiednie kosmetyki, wówczas cały proces konturowania twarzy będzie bardzo przyjemny, a efekt jaki otrzymamy na skórze zadowalający. Oprócz dobrych kosmetyków do konturowania twarzy bardzo ważne są także sprawdzone pędzle.

Najlepsze pędzle do konturowania twarzy

Choć proces jakim jest konturowanie twarzy wymaga nie tylko umiejętnego nakładania kosmetyków o różnych kolorach, to również niezwykle ważne jest ich późniejsze odpowiednie rozcieranie. Do rozcierania kosmetyków zwykle używa się tak zwanego beauty blendera lub też specjalnych pędzli. To jakie pędzle wybierzemy zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji. Zwykle standardowy pędzel przeznaczony do konturowania twarzy różni się wielkością i kształtem, tak więc ich wybór jest sprawą indywidualną. Jeżeli mamy wprawę w posługiwaniu się dużymi pędzlami, wówczas za jednym zamachem możemy omieść całą twarz. Inne osoby wolą te mniejsze, bardziej precyzyjne pędzle, które doskonale sprawdzą się na przykład do nakładania rozświetlacza na poszczególne partie twarzy, na przykład na grzbiet nosa.

Typowy pędzel do konturowania twarzy

Jednym z rodzajów pędzli, który jest bardzo znany i kojarzony z konturowaniem twarzy, jest pędzel ze ściętym pod kątem włosiem. Nie mniej popularne są też pędzle kuliste, jednak takie pędzle sprawdzają się do końcowego blendowania nałożonych już kosmetyków, niż do samego nakładania produktów na twarz. Nie nadają się one też do sypkiego lub bardzo pudrowego podkładu. Zwykle konturowanie twarzy wykonuje się produktami o kremowej konsystencji, a tu z kolei najlepiej sprawdzi się pędzel płaski, o dużej gęstości włosia lub też gąbeczki do konturowania.

Konturowanie, a efekt opalonej skóry

Jeżeli nie do końca wiemy, jak odpowiednio konturować twarz, możemy zastosować jeden prosty trik. Tu warto użyć bronzera, którym będziemy ocieplać skórę twarzy, tak by wyglądała ona na opaloną. Takie podejście sprawi, że zaznaczymy najbardziej wypukłe miejsca na twarzy, dając tym samym efekt konturowania. Najlepiej nakładać jest kosmetyk brązujący w te miejsca, w których opalenizna pojawia się jako pierwsza, czyli na nos, brodę, czoło i kości policzkowe.

Kosmetyki do konturowania twarzy kupisz na Kosmetykizameryki.pl