Masaż balijski

Masaż balijski

Masaż balijski jest niezwykle popularny, ponieważ jego specyfika polega na łączeniu kilku różnych azjatyckich technik masażu w jedną. Tak naprawdę tradycyjny masaż balijski to połączenie starożytnych metod rodem z Chin i Indii. Daje on doskonałe efekty i pozwala się doskonale zrelaksować.

Niezastąpiony masaż balijski

Tadycyjny masaż balijski czerpie z wiedzy i technik rodem ze starożytnych państw. Masażysta wykorzystuje ajurwedę i akupunkturę, a wszystko to w połączeniu z relaksującym, niezwykle przyjemnym masażem. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że masaż balijski dobrze wykonany to energia na cały dzień. Masaż balijski polecany jest wszystkim osobom, które cierpią z powodu depresji, bezsenności, a także ciągłego przemęczenia i braku chęci do życia. Co ciekawe właśnie tego typu stany mogą być skutecznie zwalczane przy pomocy zabiegu. To na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujemy zależy od tego jakich efektów oczekujemy. Masaż pozwala się wyciszyć i zrelaksować, zaś produkty wykorzystywane w trakcie jego trwania, w tym różnego typu olejki, doskonale ujędrniają skórę i koją zmysły.

Cały masaż połączony jest z relaksującą muzyką, co też zwiększa doznania. Tak jak wspomniano masaż balijski jest zabiegiem, który łączy w sobie kilka technik zaczerpniętych z masaży azjatyckich. Jest to połączenie metod pochodzących z Chin i Indii. W Europie tego typu masaże najwięcej czerpią z technik wywodzących się z wyspy Jawa i Bali.

Na czym polega masaż balijski?

Technika masażu balijskiego opiera się na naciskaniu nieokreślonych części ciała, co też jest doskonale poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki temu też energia ma swobodny przepływ a to doskonale relaksuje. Masażysta w trakcie masażu dotyka naszego ciała, głodzi je, uciska, a także rozciera i rozciąga, zaś masowana osoba czuje spokój i jest zrelaksowana. Co ciekawe masaż tego typu wykonywany jest dłońmi i przedramionami, precyzyjne ruchy masażysty odblokowują tak zwane kanały przepływu energii w organizmie, dzięki czemu też uzyskuje się stan równowagi psychicznej i fizycznej. To wszystko sprawia, że osoba masowana odpręża się, relaksuję, w zapomnienie odchodzą wszelkiego typu bóle, ponieważ masaż doskonale rozmasowuje bolące tkanki, spięte mięśnie. To idealny sposób na poczucie się lepiej. Masaż balijski najczęściej wykonywany jest na materacu lub karimacie, czasami odbywa się on w pozycji siedzącej a czasami w pozycji leżącej. Niezwykle ważna jest w trakcie tego zabiegu aromaterapia z wykorzystaniem odpowiednich olejków eterycznych.