Tajemnice urody kobiet Dalekiego Wschodu

Tajemnice urody kobiet Dalekiego Wschodu

Daleki Wschód to część świata, która fascynuje nie od dzisiaj i od zawsze kojarzyła się z tajemniczością. Zachwyt wielu osób budzi uroda kobiet z tamtego regionu, która wydaje się przemijać zdecydowanie wolniej, niż uroda Europejek, czy Amerykanek. Jakie tajemnice kryją kobiety Dalekiego Wschodu?

Wyłącznie naturalne kosmetyki

Pierwsza rzecz, o jakiej należy pamiętać, to stosowanie wyłącznie naturalnych kosmetyków. Osoby, które na co dzień żyją w Europie mogą tego nie dostrzegać, ale na półkach naszych sklepów aż roi się od kosmetyków, których skład to niemalże kompletna tablica Mendelejewa. W najpopularniejszych i wybieranych przez wielu kosmetykach znajdują się substancje, które mają destrukcyjny wpływ na skórę.

Z drugiej jednak strony coraz bardziej popularne są u nas kosmetyki oparte na w pełni naturalnych surowcach – choć oczywiście ciągle daleko nam do krajów takich jak Japonia, czy Korea Południowa. Naturalna odżywka do rzęs, kremy, szampony i wiele innych kosmetyków to w tych krajach codzienność.

Odpowiednie dbanie o cerę

Niezwykle istotne jest również odpowiednie dbanie o cerę. W krajach Dalekiego Wschodu, o wiele bardziej niż popularne kosmetyki, cenione są naturalne zabiegi oczyszczające skórę. Takie zabiegi składają się z oczyszczania, tonizowania i nawilżania skóry twarzy (choć oczywiście nie tylko – dba się o skórę na całym ciele). Dzięki temu skóra mieszkanek regionu jest zawsze świeża, bez niekorzystnego wpływu sztucznych kosmetyków. Przy okazji zabiegów oczyszczających warto jedynie zastosować kosmetyki odżywiające i nawilżające, jak odżywki do rzęs i im podobne.

Bardzo ważnym aspektem jest tu również unikania nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. O ile u nas opalenizna uchodzi za coś naturalnego i zdrowego – badania na ten temat są bezlitosne. Naukowcy mówią wprost, że opalanie się prowadzi wyłącznie do zniszczenia skóry, zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób i przyspieszenie starzenia się.

Nie tylko kosmetyki – dieta dla piękna

Dbanie o cerę to nie tyko kosmetyki, jak odżywka do rzęs, czy różnorodne kremy. Niezwykle istotne jest również stosowanie odpowiedniej diety, o czym wiedzą doskonale mieszkanki Dalekiego Wschodu. Powinna być ona nie tylko smaczna, ale również bogata w niezbędne dla funkcjonowania skóry składni odżywcze.

Warto również pamiętać o wpływie, jaki na naszą skórę ma zanieczyszczenie powietrza. Zwłaszcza dotyczy to mieszkanek dużych miast, które powinny w związku z tym stosować odpowiednio dobrane kremy ochronne przez cały rok.

Odżywki do rzęs kupisz na Kosmetykizameryki.pl