Popularne zabiegi na twarz – czy warto?

Popularne zabiegi na twarz – czy warto?

Dbanie o cerę dzięki zabiegom kosmetycznym i poprawa jej wyglądu to coś zupełnie innego, niż inwazyjne ingerowanie w wygląd naszej twarzy. Zastanówmy się nad tym, czy warto wykonywać najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne na twarz.

Botoks – tak czy nie?

Zabieg ten, polegający na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej, skutkuje wygładzeniem zmarszczek na naszej twarzy, czyli efektem bardzo pożądanym wśród wszystkich pań. Dzięki temu zabiegowi możemy poczuć się młodsze, niż w rzeczywistości jesteśmy. Czy jednak warto i czy da się oszukać naturę? Botoks powoduje, że blokowane są połączenia nerwowe w naszej twarzy, co powoduje efekt rozluźnienia skóry. Nie brzmi to zbyt zachęcająco i z pewnością nie jest czymś naturalnym.

Innym argumentem dla zastosowania tego zabiegu, bądź też omijania go szerokim łukiem jest jego cena. Koszt botoksu to wydatek rzędu około 500 zł na jedno miejsce. A powiedzmy sobie szczerze, jeżeli ktoś już się na to decyduje, to na jednym miejscu się nie skończy. Jednak, zabieg ten jest bardzo popularny i daje mocno skuteczny efekt, z którego zadowolonych jest wiele pań. Warto więc rozważyć wszystkie plusy i minusy i zdecydować.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej cery. Z wiekiem jego ilość w skórze ulega zmniejszeniu, co z kolei prowadzi nieuchronnie do tego, że skóra zaczyna wiotczeć. W pewnym wieku policzki nie są już jędrne i pulchniutkie, a zaczynają niestety być raczej obwisłe i przeorane zmarszczkami. W takim właśnie krytycznym momencie panie decydują się na zabieg wstrzyknięcia kwasu.

Niebezpieczeństwem przy tym zabiegu jest głównie przesada. Jeżeli użyta zostanie zbyt duża jego ilość – jednokrotnie lub też poprzez zbyt częste powtarzanie tego zabiegu w jednym miejscu twarzy, można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Niejedna gwiazda pokazała już, że nadmierne wstrzykiwanie kwasu skutkuje karykaturalnym nadmuchaniem twarzy, zamiast jej upiększeniem.

Najważniejszy jest umiar

Poprawianie piękna, w tym korzystanie z takich łatwo dostępnych dobrodziejstw jak zabiegi kosmetyczne na twarz pod wszelkimi postaciami, jest czymś dobrym i pożytecznym. Poprawia nastrój, likwiduje niedoskonałości, dzięki czemu czujemy się lepiej i wyglądamy dobrze. Jednak nadmierne korzystanie z zabiegów może przynieść większą szkodę, niż pożytek.

Warto dwa razy się zastanowić przed wstrzyknięciem do organizmu czegoś, czego nie będzie można cofnąć i co zostanie z nami przez długi czas. Dobra kosmetyczka w salonie piękności powinna też udzielić dobrej rady na ten temat i podpowiedzieć, jakie zabiegi będą dla nas najlepsze.