Naturalne kosmetyki do wrażliwej skóry

Naturalne kosmetyki do wrażliwej skóry

Kosmetyki naturalne cieszą się niesłabnącą od lat popularnością. Wykorzystują w pełni to, co daje natura, bez zbędnych substancji chemicznych czy konserwantów. Naturalna pielęgnacja skóry i włosów staje się coraz popularniejsza wśród Polaków, a ceny za takie produkty wbrew pozorom wcale nie są wygórowane.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Wśród kosmetyków do pielęgnacji twarzy można wyróżnić naturalne kremy, toniki, olejki czy środki myjące. Dzięki temu, że w kosmetykach naturalnych nie używa się silnych substancji chemicznych, w tym również myjących, nie ma ryzyka przesuszenia skóry przy użytkowaniu takich kosmetyków.

Większość naturalnych kremów jest przeznaczona do każdego typu cery, w szczególności wrażliwej i skłonnej do alergii. Krótkie składy oraz brak silnych substancji pozwala zakładać, że takie kosmetyki mniej zaszkodzą osobom z problematyczną cerą.

Naturalne kosmetyki, takie jak olejki, mogą mieć wielorakie zastosowanie. W azjatyckiej pielęgnacji stosuje się je nie tylko do nawilżania i natłuszczania naskórka, ale również do delikatnego demakijażu. Dzięki temu warstwa lipidowa znajdująca się na skórze nie ulega uszkodzeniu w wyniku pocierania, które jest niezbędne do dokładnego usunięcia kosmetyków do makijażu.

Kosmetyki naturalne w pielęgnacji ciała

Naturalne kremy to nie jedyne kosmetyki bez zbędnych substancji chemicznych w składzie. Na rynku można znaleźć również szeroką gamę naturalnych balsamów do ciała czy kosmetyków do mycia.

Naturalne żele pod prysznic często zawierają w składzie różne olejki, które umożliwiają delikatne mycie ciała bez silnych substancji myjących. To sprawia, że kosmetyki stworzone z naturalnych składników mogą być stosowane również przez alergików oraz osoby cierpiące na nadwrażliwość na silne substancje myjące zawarte w drogeryjnych produktach.

Gdzie kupić kosmetyki o naturalnym składzie?

Coraz popularniejsze stają się stacjonarne sklepy oferujące naturalne kosmetyki, jednak można je kupić również przez internet. Coraz częściej można spotkać także naturalne preparaty pielęgnacyjne w drogeriach sieciowych.

Zakup przez internet wiąże się zazwyczaj z pokryciem kosztów wysyłki, jednak przy większym zamówieniu – wiele sklepów oferuje darmową przesyłkę.