Powiększanie ust kwasem hialuronowym – opis zabiegu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – opis zabiegu

Jeżeli zdecydowałaś, że w najbliższym czasie poddasz się zabiegowi powiększania ust kwasem hialuronowym, na pewno chciałabyś się dowiedzieć, jak to wszystko będzie dokładnie wyglądać. Oto więc krótki opis zabiegu podzielony na cztery etapy. Niezależnie od placówki zawsze przeprowadza się go w podobny sposób.

Etap 1 – konsultacja

Przed samym zabiegiem przejdziesz przez przynajmniej jedną dłuższą rozmowę z lekarzem. Zostaniesz poinformowana o ewentualnych skutkach ubocznych, przeciwwskazaniach do przeprowadzenia powiększania ust oraz prawdopodobnym rezultacie. Ty też musisz być szczera. Powiedz, czego oczekujesz od zabiegu, a twoja szansa na uzyskanie wymarzonego efektu będzie znacznie większa.

Uważaj natomiast na lekarzy, którzy chcą powiększać usta bez wcześniejszej konsultacji. Gabinety stosujące takie praktyki omijaj szerokim łukiem.

Etap 2 – uzupełnienie formularza

Lekarz będzie oczekiwać od ciebie wyrażenia pisemnej zgody na powiększanie ust, dlatego tuż po konsultacji otrzymasz specjalny formularz, w którym będziesz musiała odpowiedzieć na różne pytania. Najczęściej dotyczą one stanu zdrowia, przebytych chorób oraz alergii. Podczas wypełniania dokumentów także musisz zachować całkowitą szczerość – w żadnym wypadku nie wolno ci kłamać.

Do formularza na pewno zostanie również dołączona zgoda na wykonanie zabiegu. Musisz ją oczywiście podpisać. Bez niej żaden lekarz nie zgodzi się na przeprowadzenie zabiegu.

Etap 3 – aplikacja znieczulenia

W porównaniu do innych metod zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest całkiem przyjemny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu. Jest to znieczulenie miejscowe.

Przed wstrzyknięciem preparatu lekarz nałoży na twoje usta sporą warstwę specjalistycznej maści (stosuje się ją również przy wykonywaniu tatuażów). Dzięki niej powiększanie ust może okazać się dla ciebie całkowicie bezbolesne.

Etap 4 – aplikacja kwasu hialuronowego

Gdy minie kilkadziesiąt minut i środek znieczulający zacznie już prawidłowo działać, lekarz przystąpi do głównego zabiegu. Cienką igłą wprowadzi kwas hialuronowy tuż pod skórę warg. Twoje usta zostaną wypełnione wybraną wcześniej dawką substancji.

Jeżeli uzyskany w ten sposób efekt nie będzie dla ciebie w stu procentach zadowalający, pamiętaj, że zabieg zawsze możesz powtórzyć. Kwas hialuronowy zaleca się wstrzykiwać przynajmniej raz do roku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.