Rodzaje zabiegów zamykania naczynek

Rodzaje zabiegów zamykania naczynek

Zamykanie naczyń krwionośnych może być realizowane z zastosowaniem dość zróżnicowanych rodzajów zabiegów. Warto się z nimi zapoznać, a także poznać dokładną specyfikę poszczególnych działań.

Laserowe zamykanie naczynek

Wśród różnych rodzajów zabiegów zamykania naczynek można wskazać przede wszystkim laserowe zamykanie naczynek Katowice, które cieszy się dość dużą popularnością u pacjentów. Jest to metoda, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem skuteczności. Jednak dla osiągnięcia optymalnych efektów powinna być powtórzona kilka razy. Działanie lasera związane jest z podwyższaniem temperatury krwi w naczyniu, co prowadzi do rozpadu struktury jego ścian, a także do zamknięcia naczynia. Jest to bardzo precyzyjna metoda, która szczególnie dobrze sprawdza się na skórze twarzy.

Metoda elektrokoagulacji

Kolejnym popularnym sposobem zamykania naczynek jest metoda elektrokoagulacji, która także jest dość często wybierana przez pacjentów. Ten sposób doskonale sprawdza się także w przypadku innych problemów skórnych, dlatego jest tak polecany. Ta metoda obejmuje oddziaływanie na naczynia krwionośne specjalną elektrodą, co powoduje koagulację termiczną. Powstaje wysoka temperatura, która sprawia, że naczynie krwionośne ulega zamknięciu.

Metoda skleroterapii

Zamykanie naczynek katowice może być realizowane także z wykorzystaniem metody skleroterapii. Ten sposób najczęściej jest używany do niwelowania pajączków, które znajdują się na nogach. Jednak sprawdzi się także w przypadku żylaków na skórze. Skleroterapia polega na ostrzykiwaniu igłą problematycznych naczyń krwionośnych. W tym przypadku stosowane są preparaty o działaniu obkurczającym oraz drażniącym. Wywoływane są w żyłach procesy zapalne, które prowadzą do zamykania się ścian naczyń.

Metoda krioterapii

Wśród polecanych metod zamykania naczynek krwionośnych można także wskazać krioterapię miejscową, która polega na oddziaływaniu zimna. Niskie temperatury oddziałują miejscowo na skórę, dzięki czemu tkanki kurczą się oraz niszczą, co prowadzi do regeneracji ściany naczynia krwionośnego oraz jego odbudowy. Metoda ta może być stosowana zarówno jednorazowo, jak i cyklicznie, ponieważ jest uznawana za mało inwazyjną.