Sposób na lepszą sylwetkę dla każdego

Sposób na lepszą sylwetkę dla każdego

Modelowanie sylwetki za pomocą ćwiczeń nie zawsze przynosi wymarzone efekty. Dlatego też niekiedy warto rozważyć inne opcje, między innymi te, które oferuje medycyna estetyczna. Lipoliza laserowa jest jedną z takich opcji i cieszy się świetną opinią wśród pacjentów na całym świecie.

Dlaczego warto skorzystać z lipolizy laserowej?

Lipoliza laserowa jest zabiegiem, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Do jej zalet należy przede wszystkim jest wysoka skuteczność przy usuwaniu tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała, takich jak brzuch, ramiona, uda, biodra. Oprócz tego jest to zabieg bardzo bezpieczny i mało inwazyjny.

Urządzenia do lipolizy to lasery, które są przetestowane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia pacjentów. Wieloletnie badania zapewniają ich pełne bezpieczeństwo, zwłaszcza w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych.

Jak długo czeka się na efekty lipolizy?

Lipoliza laserowa pozostawia po sobie pewne zasinienie i obrzęk, ale są to jak najbardziej normalne objawy. Przy wykonywaniu lipolizy na większych partiach ciała, takich jak brzuch, należy się liczyć z pewnym dyskomfortem po zabiegu.

Na czas rekonwalescencji poleca się użycie środków przeciwbólowych, dostępnych bez recepty. Dolegliwości bólowe nie powinny być silne, ale w razie wątpliwości na pewno należy skontaktować się z lekarzem. Po paru tygodniach można się cieszyć gładką i jędrną skórą w miejscu, gdzie wykonywano zabieg.

Jakie urządzenia do lipolizy są niezbędne?

Jak wyżej wspomniano, urządzenia do lipolizy to lasery. Zazwyczaj korzysta się z dwóch laserów. Jeden jest odpowiedzialny za niszczenie komórek tłuszczowych, co zapewnia efekt redukujący zabiegu. Jednakże drugi laser jest niezbędny do obkurczenia tkanek dookoła, dzięki czemu po zabiegu skóra pozostaje jędrna.

Wszystkie urządzenia do lipolizy dostępne w gabinetach kosmetycznych posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Im nowocześniejszy gabinet, tym lepszych laserów tam używają. Jest to zatem coś, na co na pewno warto jest zwrócić uwagę przed swoją wizytą.