Wszystko na temat przeszczepu włosów

Wszystko na temat przeszczepu włosów

Łysienie to jedna z niezwykle stresujących sytuacji w życiu człowieka. Nadmierne wypadanie włosów jest objawem, którego nie można bagatelizować. Warto sprawdzić, co takiego dzieje się w organizmie, że włosy wypadają garściami, a na skórze głowy pojawiają się nagie placki.

Przeszczep włosów Śląsk

Jeżeli włosy nadmiernie wypadają, a na głowie pojawiają się placki skóry bez włosów, warto skonsultować się z psychologiem. To specjalista, który zajmuje się zdrowiem włosów. To właśnie on daje kwalifikację do zabiegu, jakim jest transplantacja włosów.

Czym jest transplantacja włosów Katowice?

Czym jest transplantacja włosów? To przeszczep włosów, podczas którego ze skóry głowy pacjenta pobiera się tak zwane grafty, a zatem mieszki włosowe wraz z fragmentem skóry. Są one następnie przeszczepiane tam, gdzie na skórze brakuje włosów.

Przeszczepy włosów Katowice

Za przeszczep włosów należy zapłacić z własnej kieszeni. Warto wiedzieć o tym, że transplantacja włosów katowice nie jest refundowana przez NFZ. Dlatego tak ważna jest prawidłowa kwalifikacja do zabiegu, której udziela wspominany wcześniej trycholog. Jeżeli stan organizmu pacjenta umożliwia przeprowadzenie zabiegu, można umówić konkretny termin. Cały zabieg jest dosyć inwazyjny, jednak ze względu na to, że obecnie przeszczepy włosów Katowice prowadzone są przy użyciu robotów medycznych, procedura przeprowadzana jest w jeden dzień.

Przeszczep włosów Śląsk efekty

Jakie są efekty przeszczepu włosów? Można zobaczyć je na przykład na zdjęciach zamieszczonych na stronie kliniki transplantacji włosów. Efekty są naprawdę spektakularne. Jeżeli w prawidłowy sposób zostanie przeprowadzona kwalifikacja do zabiegu, pacjent po kilku tygodniach zauważy na swojej głowie tak zwane baby hair. To delikatny puszek, który zaczyna pokrywać te miejsca, które wcześniej były nagie. Oznacza to, że włosy zaczynają rosnąć. To najwspanialsza nagroda dla każdego pacjenta za trud, wysiłek, cierpienie oraz koszty finansowe, które poniósł w związku z podjęciem zabiegu.