Wykorzystanie botoksu w zabiegach kosmetycznych na twarz

Wykorzystanie botoksu w zabiegach kosmetycznych na twarz

Często pierwszym skojarzeniem ze słowem botoks są niezbyt estetycznie wyglądające twarze różnych znanych celebrytek. Przesada z używaniem botoksu doprowadza niestety do takich konsekwencji, ale stosowany z umiarem pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Botoks a zabiegi kosmetyczne na twarz

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to jedno z podstawowych „narzędzi” stosowanych w gabinetach kosmetycznych. To właśnie dzięki tej substancji niektóre Zabiegi kosmetyczne na twarz umożliwiają tak dużą poprawę stanu skóry. Efekt działania botoksu to wygładzenie cery, a tym samym wszystkich zmarszczek powstałych w wyniku działania mięśni mimicznych.

Dziwny wygląd twarzy celebrytek po kuracji botoksem wynika z faktu, że zdecydowanie przesadziły z ilością zabiegów. Niestety procesu starzenia nie da się powstrzymywać w nieskończoność, a nadmierne stosowanie m.in. botoksu może zamienić twarz w maskę.

Jak uniknąć dziwnego wyglądu twarzy?

Liczne zabiegi kosmetyczne na twarz wykorzystują botoks, ale są to niewielkie ilości. Niwelowanie zmarszczek np. na czole za pomocą toksyny botulinowej poprawi wygląd na dość długo. Dzięki użyciu tej substancji proces powstawania nowych zmarszczek zostanie spowolniony.

Można też spróbować nowoczesnej terapii, znanej jako tzw. baby botoks. Jest to ulepszona metoda podawania botoksu do warstw skóry, dzięki której nie dochodzi do zbytniego usztywniania mięśni mimicznych. Twarz dzięki temu będzie wyglądała bardziej naturalnie, nawet przy dość intensywnym korzystaniu z tego zabiegu.