Podniebna przygoda

Podniebna przygoda

Skoki spadochronowe to podniebna przygoda, nie każdy jednak ma na tyle odwagi, by samemu wykonać taki skok. Dlatego też określone kluby aeroplanowe proponują skoki w tandemie wraz z instruktorem. O ileż łatwiej jest lecieć w przestworzach z kimś doświadczonym, kto doda odwagi i otuchy. Tego rodzaju skoki to taka namiastka i mała przygoda spotkania ze spadochronem.

Prawdziwa zabawa

Skok spadochronowy w tandemie razem z instruktorem to również forma zabawy. To instruktor martwi się o wszystko, steruje spadochronem, dodaje odwagi towarzyszowi i martwi się o lądowanie. To instruktor dba o bezpieczeństwo i to wreszcie on zapewnia wspaniałą zabawę. Osoba, która zdecydowała się na skok w tandemie nie rob praktycznie nic, podziwia, świetnie się bawi i ogląda wspaniałe widoki.

Pamiątkowy skok

Skoki w tandemie mogą być przykładem bardzo ciekawego i oryginalnego prezentu. Tym bardziej że tego rodzaju skok może być też filmowany. Czyli wszystko, co dzieje się w powietrzu, wszystkie okrzyki, miny, pozycje mogą być uwiecznione, a następnie pokazane na urodzinowym przyjęciu. Sam skok w tandemie jest niesamowitym przeżyciem, jest on skierowany do osób, które ze spadochroniarstwem nie mają wiele wspólnego. Po prostu chcą przeżyć przygodę życia, podnieść swój stan adrenaliny, spełnić swoje marzenie i dzięki skokowi w tandemie, mogą to uczynić.

Jaki jest skok w tandemie?

Proponowane skoki w tandemie są z różnej wysokości. Mogą więc być to skoki z 3000 metrów i z 4000 metrów. Skoki są z możliwością filmowania lub bez. Od tych właśnie warunków zależy cena takiego skoku, która waha się w granicach 700 do 1100 zł.Zawsze przed każdym skokiem jest 20-minutowe szkolenie, następnie 15 minut leci się samolotem a potem jest już tylko wyskok ze spadochronem i z instruktorem. Osoby decydujące się na tego typu skok otrzymują od organizatora kombinezon i gogle na czas skoku. Toteż by skoczyć w tandemie nie trzeba mieć swojego własnego sprzętu.Ponadto po wykonanym skoku każdy otrzymuje certyfikat skoku w tandemie. Trudno powiedzieć dla kogo taki skok jest tylko przygodą a dla kogo złapaniem spadochronowego bakcyla. Ludzie reagują różnie i różny jest ich stosunek do tego rodzaju zabawy. Jedno jest pewne, jest to wspaniałe i ciekawe przeżycie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy