Czystek działanie ochronne przed insektami i wolnymi rodnikami

Czystek działanie ochronne przed insektami i wolnymi rodnikami

Czystek właściwości ma ogromne. Nie tylko wspomaga leczenie chorób i wzmacnia odporność organizmu. Czyści organizm ze złogów toksyn i metali ciężkich. Okazuje się także skuteczny w walce z komarami, meszkami i kleszczami.

Czystek zapobiega ukąszeniom komarów

Komary dokuczają nam nad jeziorem, rzeką, w lesie, ogródku i w domu. Ich natarczywość wobec naszej skóry mocno daje się nam we znaki. Są różne środki chemiczne przeciw komarom do stosowania na skórę. Jeżeli chcemy preparat naturalny bez chemii w składzie, wybierzmy napar z czystka.

Czystek przeciwwskazania ma niewielkie, jeśli chodzi o jego stosowanie ochronne na skórę. Warto więc go stosować. Należy stosować go do wewnątrz oraz zewnętrznie. Czyli Uratujemy się przed inwazją komarów, spryskując się roztworem czystka oraz pijąc jego napar.

Taką herbatką można się posmarować, wetrzeć w skórę głowy i we włosy. Dla tych, którzy mogą zastosować kąpiel, warto dodać napar do wanny. Na ubrania warto zastosować oprysk z atomizera. Po tych zabiegach czystek działanie swoje udowodni, gdy znajdziemy się w polu ataku komarów.

Jakie czystek właściwości posiada, że boją się go kleszcze?

Do walki z kleszczami (oraz innymi insektami) wykorzystujemy olejki eteryczne zawarte w czystku. Może to być nie tylko omówiony wyżej napar, ale także wyciąg alkoholowy lub tłoczony na zimno olejek eteryczny.

Nawet jeżeli czystek przeciwwskazania posiada (np. u osób uczulonych), to przy spryskiwaniu odzieży w niczym nie zaszkodzi. Jeśli są przeciwwskazania do przyjmowania czystka wewnętrznie, należy zachować ostrożność podczas spryskiwania ubrań, aby nie nanieść preparatu na skórę.

Z powodzeniem można opryskać naparem z czystka długie włosy lub je w nim wypłukać. Warto do lasu takie włosy zapleść w ciasny warkocz lub związać w kok. Do włosów luźno opadających na plecy, niezauważenie insekt może zsunąć się z liścia nad naszą głową i dostać się pod bluzkę.

Czystek działanie ma zabójcze na bakterie

Dzięki właściwościom bakteriobójczym czystek stosowany jest w kosmetyce oraz dermatologii. Skutecznie pozbędziemy się wyprysków z twarzy i innych części ciała. Przemywanie skóry naparem z czystka zamiast zwykłej wody z kranu szybko przyniesie pożądane efekty.

Zabiegi te złagodzą stany zapalne skóry. Wypryski zaczną się zmniejszać, aż znikną całkowicie. Przemywanie skóry herbatką z czystka zapobiegnie także powstawaniu nowych ognisk zapalnych.

Warto wspomagać się także piciem takiej herbatki z czystka działającej w podobny sposób. Niszczy wolne rodniki i zapobiega ponownym wykwitom skórnym.