Laserowe usuwanie blizn – ostatnią deską ratunku w leczeniu przewlekłego trądziku

Laserowe usuwanie blizn – ostatnią deską ratunku w leczeniu przewlekłego trądziku

Trądzik to choroba, z którą trudno się walczy. Po pierwsze dlatego, że sprawia, iż skóra twarzy jest bardziej podatna na podrażnienia i infekcje bakteryjne. Po drugie trądzik lubi przybierać na sile i powracać niczym bumerang.

Laserowe usuwanie blizn- czemu jest takie korzystne w zwalczaniu trądziku?

Po pierwsze, bo dzięki niemu poprawia się nie tylko ogólny wygląd skóry, ale maleje poziom wydzielania się sebum oraz łojotoku. A to finalnie prowadzi do złagodzenia zmian trądzikowych. Po drugie laser frakcyjny używany do zwalczania trądziku niejako zmusza chorobowo zmienioną w tym miejscu skórę do autoregeneracji.

Dzięki temu trądzik i wszelkie zmiany powstałe wskutek jego działania stają się mniej widoczne. Laser jest dobry na leczenie trądziku głównie dlatego, że działa nie tylko na powierzchni, ale i w głębokich warstwach skóry. A to z kolei prowadzi do tego, że proces leczniczy postępuje znacznie szybciej niż w przypadku innych metod.

Laserowe usuwanie blizn- jak często stosować, by było ono skuteczne?

W przypadku trądziku stosuje się model leczenia, który przewiduje od 6 do nawet 12 sesji leczniczych z użyciem frakcyjnego lasera. To wszystko dlatego, że zmiany trądzikowe u pacjentów nie są jednorodne. Chodzi o to, że niektóre dopiero co powstały, a inne znajdują się na skórze od wielu lat.

Laserowego usuwania blizn nie należy na siłę przyspieszać. Podrażniony zabiegiem naskórek przecież musi mieć czas na to, żeby się całkowicie zregenerować. Toteż nie ma w tym nic dziwnego, że proces usuwania zmian trądzikowych może być rozłożony w czasie nawet na kilka miesięcy.

Czemu laserowe usuwanie blizn daje lepsze efekty w przypadku trądziku niż inne metody?

Po pierwsze, bo działa głównie na przyczynę problemu, a nie zwalcza tylko widoczne objawy. Po drugie, żele, maści i tabletki przeciwtrądzikowe mają także swoje skutki uboczne. Ponadto, by zobaczyć jakiekolwiek efekty ich działania, trzeba stosować je regularnie.

Gdy się tego nie robi, nie ma co się łudzić, że zaawansowany trądzik sam zniknie. W przypadku usuwania blizn trądzikowych laserem ma się niemal rezultaty na zawołanie, gdyż działa tak on silnie i zdecydowanie na skórę, a przy tym łagodnie- że nawet trądzik musi definitywnie po jakimś czasie skapitulować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.