Przekonaj się, jakie ma korzeń kudzu właściwości
Wiele osób nie wie, czym jest kudzu, czyli bardzo cenna roślina, która pomaga w leczeniu rozmaitych schorzeń, przykładowo przy cukrzycy i alergii. Będzie to świetne rozwiązanie także przy stanach zapalnych, nadciśnieniu tętniczym krwi, problemach z uzależnieniami. Warto wiedzieć się, jakie ma korzeń kudzu właściwości, przy jakich dolegliwościach pomaga.
Jakie ma korzeń kudzu właściwości prozdrowotne?
Korzeń kudzu jest od wieków wykorzystywany w medycynie chińskiej i japońskiej ze względu na swoje cenne właściwości, lecznicze, związki chemiczne, rozmaite minerały. Stanowi remedium między innymi na migrenę, pomaga także przy gorączce i anginie. Korzeń kudzu stosuje się również przy alergiach, nadciśnieniu tętniczym, biegunce i schorzeniach ze strony układu krwionośnego. Jeżeli ktoś ma problemy ze sztywnością mięśni lub stanem zapalnym ścięgien, to również może sięgnąć po kudzu.
Działa on przeciwzapalnie, wykazuje również działanie przeciwutleniające, bo walczy z wolnymi lotnikami. Można sięgnąć po korzeń kudzu w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, jest on bardzo cennym środkiem wspierającym krążenie, o właściwościach antyarytmicznych. Warto także wiedzieć, że roślina ta działa odchudzająco, dlatego można stosować ją w celu zredukowania nadmiernej masy ciała. Wspomaga oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn, co również przekłada się na mniejszą wagę.
Korzeń kudzu a uzależnienia – czy rzeczywiście pomaga przy alkoholizmie?
Korzeń kudzu od lat jest używany przy różnego typu uzależnieniach, szczególnie przy alkoholizmie. Skuteczność tej rośliny w przypadku nałogu wynika głównie z zawartości flawonoidów. Okazuje się, co potwierdzają badania naukowe, że to właśnie te związki zwiększają wrażliwości organizmu na alkohol etylowy, więc wypija się go w coraz mniejszych ilościach. Mogłoby się wydawać, że efekty nie będą zbyt spektakularne, ale po przeprowadzeniu różnych testów łatwo było postawić wnioski dotyczące tego, że badane osoby uzależnione od alkoholu zaczęły pić go o prawie połowę mniej.
Warto także wiedzieć, że izoflawonoidy obecne w korzeniu kudzu wzmagają wydzielanie hormonów szczęścia, czyli między innymi serotoniny i dopaminy, które są odpowiedzialne za poprawę nastroju. Można wobec tego poczuć się w pewnym stopniu jak po upojeniu alkoholowym lub po spaleniu papierosów, ale bez żadnych negatywnych skutków ubocznych związanych z sięganiem po używki, czyli bez szkodzenia swojemu organizmowi i wprowadzania do niego toksycznych substancji, w tym rakotwórczych.