Zdrowe kosmetyki?

Zdrowe kosmetyki?

Eko kosmetyki i bio kosmetyki szturmem zdobywają rynki. Trend ten jest tak mocny, że w najbliższych kilku latach prognozuje się, że większość naszej populacji będzie wybierać kosmetyki ekologiczne i naturalne. To dobra wiadomość, ponieważ w wielu tez przypadkach, produkcja tego typu produktów kosmetycznych (i nie tylko) znacząco wpłynie na poprawę warunków środowiskowych, jakości powietrza, a także na wzrost „zdrowotności”. Nie bez znaczenia bowiem wybierane są trendy eko i organik- i tonie tylko w kosmetykach, ale też w żywności i modzie.

Eko kosmetyki i bio kosmetyki potwierdzone certyfikatem

Wśród wielu róznych produktów ksoemtycznych, jakie aktualnie dostępne sa w kosmetyki naturalne sklep, wciąz największą popularnością cieszą się, te, których naturalnośc potwierdzona jest odpwoiednmi certyfikatami. To włąśnei te atesty najbardziej przekonują kleintów do zakupu, zapewniająć im, że wybrane kosmetyki sa naturalne, ekologiczne i organiczne, czyli lepsze niż te bez certyfikatów.

Do jednych z najpopularniejszych w Europie organizacji, które zajmują się certyfikowaniem produktów kosmetycznych należą: Ecocert (Francja), który certyfikuje kosmetyki ekologiczne w ponad 100 krajach, oraz Cosmebio (Francja). ten drugi zajmuje się atestowaniem tylko francuskich producentów kosmetyków. Wśród tego typu organizacji znany jest także BDIH (Niemcy), który to z kolei wydający atesty produktom spożywczym, kosmetycznym i lekom. Na uwagę zasługuje równeiz Soil Association (Wielka Brytania), który z kolei certyfikuje ekologiczną żywność i kosmetyki, zaś nie można zapomnieć też o AIBA & ICEA (Włochy) i Bioforum (Belgia).

Stowarzyszenie kosmetyczne

By ujednolicić,a co za tym idzie też uprościć cały proces certyfikacji raz wszystkie wymogi, które obowiązują w produkcji kosmetyków naturalnych, wszystkie narodowe organizacje certyfikujące utworzyły międzynarodowe stowarzyszenie Cosmos. W skład tego stowarzyszenia wchodzą: Bioforum, Cosmebio, Ecocert, BDIH, AIBA & ICEA oraz Soil Association.

Kosmetyki naturalne sklep -nie dla każdego

Niestety tu należy też mieć na uwadze, że kosmetyki naturalne to nie jest wybór dla każdego, ponieważ kosmetyki naturalne są łagodniejsze w działaniu, a jeśli zależy nam na szybkim i spektakularnym rezultacie, lepiej wybrać produkt stworzony od A do Z w laboratorium z udziałem substancji typowo chemicznych, które dają szybsze efekty.