Depilacja laserowa Vectus – najnowszy laser w drodze na szczyt

Depilacja laserowa Vectus – najnowszy laser w drodze na szczyt

Rosnąca popularność zabiegów depilacji owłosienia laserem jest związana z korzyściami, płynącymi z poddawania się tego typu procesom. Nie ma wątpliwości, że przygotowywanie do sezonu letniego wiąże się z świadomością obnażenia ciała, które warto, aby było gładkie i estetyczne. Czym jest depilacja laserowa Vectus i co ją wyróżnia na tle innych zabiegów z użyciem lasera?

Z czego się wziął laser Vectus?

Prototypem urządzenia do depilacji laserowej jest sprzęt Light Sheer, stworzony przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies, który wciąż cieszy się popularnością i jest używany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Chęć ciągłego ulepszania sprzętów, która ma wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów, oraz podążać za wyznaczanymi trendami jest produkt lasera diodowego Vectus, który stanowi opracowanie efektywniejszych i bezpieczniejszych rozwiązań.

Światło pod kontrolą czujnika

Automatyzacja lasera Vectus to swoista nowinka technologiczna, przepełniona elektronicznymi podzespołami, wpływającymi na komfort pacjenta podczas zabiegu, oraz łatwość pracy osoby obsługującej. Depilacja laserowa vectus polega na sprawnym usuwaniu zbędnego owłosienia, a sam proces monitorowany jest przez intuicyjny czytnik melaniny, umieszczony w tym sprzęcie wysokiej klasy. Przyłożony do skóry czytnik lasera, mierzy zawarty w niej poziom barwnika i samoczynnie dobiera odpowiednią moc lasera, odpowiedzialnego za usuwanie mieszków włosowych. Ta zautomatyzowana procedura znacząco eliminuje wszelkie błędy w ocenie kolorytu włosków pacjenta, co sprawia, że niechciane skutki uboczne, typu poparzenia lub zaczerwienienia, są całkowicie zminimalizowane.

Więcej światła, rzadsze wizyty

O tym, że zabieg laserem nie kończy się na jednym spotkaniu w gabinecie większość pacjentów wie, a jeśli nie jest tego świadoma, to konsultacja specjalistyczna, odbywająca się przed depilacją o tym informuje. Wybierając jednak inwestycję w laser Vectus, można być pewnym, że ta technologiczna modyfikacja zyskała na jakości także przez zwiększenie zagęszczenia diod, ukrytych w głowicy urządzenia. Co za tym idzie? Światło lasera dostarczane jest efektywniej i wnika w głębsze partie skóry, a więc skuteczniej redukuje owłosienie w trakcie jednorazowego seansu. Depilacja laserowa Vectus ogranicza zatem cykliczność spotkań do około 4 wizyt, a efekty pierwszego zabiegu są widoczne i zadowalające. Współczesna nauka, sięgająca sfery kosmetyki wyodrębniła zatem technologiczną nowość, która cieszy się coraz większą popularnością.